Policyjna akcja „Trzeźwy poranek” dzień po meczu z Kolumbią. Efekt do przewidzenia

Wczoraj Polska grała mecz na Mundialu z Kolumbią. Przegrała 0-3.  Mecze reprezentacji narodowej to okazja do spędzenia wieczoru w gronie znajomych. Niektórzy jednak zapomnieli, że następnego dnia mają wsiąść za kółko i co gorsze – zrobili to.

Dziś kołobrzeska policja prowadziła akcję ” Trzeźwy poranek”, która miała na celu sprawdzenie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Mundurowi zatrzymali w sumie ośmiu kierowców za jazdę na ”podwójnym gazie”. To więcej niż zazwyczaj. Poprzednie kontrole kończyły się zwykle na 1-2 pozytywnych wynikach badań na obecność alkoholu.

Rekordzista dziś, pozwolił sobie na kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Badanie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,5 promila.

Mundurowi zatrzymali kolejnych dwóch kierowców w stanie nietrzeźwości i pięciu po spożyciu alkoholu. Szczególnie dużą nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj kierowcy. Jeden z nich kierował śmieciarką. Drugi natomiast przyjechał pod wpływem alkoholu odebrać członka rodziny zatrzymanego wcześniej za jazdę po pijaku.

Policja przypomina: Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po spożyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Grozi za to kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 25 czerwca, 14:04 Hehehe

    Polacy nic się nie stało!

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend