Pomoc miasta dla przedsiębiorców, którzy tracą na epidemii pod pewnymi warunkami. Co to jest kryterium solidarnościowe?

Urząd miasta wesprze przedsiębiorców, którzy stracili płynność finansową z powodu epidemii koronawirusa. Ubiegający się o taką pomoc będą musieli spełnić przynajmniej dwa warunki.

Jak miasto może wesprzeć lokalne firmy, których płynność finansowa ucierpiała na epidemii koronawirusa? Na przykład zwalniając przedsiębiorców z obowiązku płacenia dzierżaw za najem miejskich lokali i gruntów. Może też m.in. odroczyć płatność podatku od nieruchomości. Magistrat stawia jednak pewne warunki. 

-Chcemy skierować naszą pomoc i wsparcie do tych wszystkich przedsiębiorców, którzy nie likwidują miejsc pracy, nie zwalniają pracowników i nie wysyłają ich na urlopy bezpłatne pozbawiając tym samym ich źródła dochodu – mówiła podczas ostatniej wideokonferencji z dziennikarzami prezydent Kołobrzegu, Anna Mieczkowska – I to jest podstawowe kryterium, tak zwane kryterium solidarnościowe. Ponadto pomoc będzie kierowana do firm, które dotychczas wywiązywały się ze swoich zobowiązań wobec miasta.

Projekty uchwał w sprawie kołobrzeskiego pakietu dla przedsiębiorców trafią do programu najbliższej sesji Rady Miasta. 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend