Powiat kołobrzeski ma w końcu swoich koronerów. Koniec z czekaniem na kartę zgonu

You are currently viewing Powiat kołobrzeski ma w końcu swoich koronerów. Koniec z czekaniem na kartę zgonu
  • Post category:Info
  • Post comments:1 Komentarz

Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski powołał dla terenu powiatu koronerów. To osoby, które będą mogły zastępować lekarza, który sprawował opiekę nad zmarłym, w stwierdzeniu zgonu.

Niejednokrotnie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu spotykali się z sytuacją, w której utrudnione było ustalenie lekarza rodzinnego osoby zmarłej np. w przypadku gdy zmarły był obcokrajowcem lub osobą bezdomną. Kłopot z wystawieniem karty zgonu pojawiał się również, gdy akurat w danej chwili lekarz (kartę powinien wystawić doktor ostatniej choroby) przyjmuje innych pacjentów i nie może dojechać na miejsce lub gdy np. osoba zmarła nie leczyła się w ostatnich latach swojego życia u żadnego lekarza.

Od dziś ten problem został rozwiązany. W powiecie kołobrzeskim będą działać trzech koronerów. To lekarze, z którymi podpisano umowy na świadczenie usług w zakresie stwierdzenia zgonu, ustalenia jego przyczyny oraz wystawienia karty zgonu.  Lekarz pełniący funkcję koronera będzie wykonywał powyższe czynności na podstawie telefonicznego wezwania.

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. k

    To jakaś tajemnica z nazwiskami tych lekarzy czy jak ?

Dodaj komentarz