Prezydent Kołobrzegu komentuje skandaliczny wpis Patryka Jakiego

Skandaliczny wpis Patryka Jakiego będzie mu się pewnie długo odbijał czkawką. Przypomnijmy, kandydat PiS na prezydenta Warszawy i wiceminister sprawiedliwości, opublikował na swoim Facebooku zdjęcie na którym widać Grzegorza Schetynę i Donalda Tuska ocierających łzy i z podpisem „Nasi przegrali z Meksykiem”.

Mem pojawił się po przegranym przez Niemcy meczu z Meksykiem i prawdopodobnie według jego autorów, miał w sposób ironiczny zobrazować sympatie polityków Platformy. Kłopot w tym, że zdjęcie, które posłużyło do stworzenia mema zostało wykonane podczas pogrzebu Sebastiana Karpiniuka, posła PO, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Na Jakiego od razu wylała się fala krytyki, a o nieprzemyślanym i skandalicznym poście piszą niemal wszystkie ogólnopolskie media.

Wiceminister sprawiedliwości usunął wpis i przeprasza oraz zapowiada, że wyśle sprzęt sportowy dla dzieci na stadion im. Sebastiana Karpiniuka. Tłumaczy, że opublikowała je osoba, która nie znała pochodzenia fotografii. Tymczasem Donald Tusk zapowiedział złożenie pozwu przeciwko Jakiemu.

Dziś głos w tej bulwersującej sprawie zabrał też prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek, który na swoim profilu na Facebooku napisał: „Na początku nie chciałem komentować, bo zdjęcie z pogrzebu użyte przez Patryka Jakiego jest poniżej krytyki i godności. Jeżeli pan minister myśli, że wysłanie kilku piłek do Kołobrzegu załatwi sprawę to się grubo myli. Panie Jaki, sami kupimy sprzęt sportowy. Zamiast przeprosin wolelibyśmy, aby takie skandaliczne zachowanie nie miało miejsca. Kołobrzeg pamięta o Sebastianie!!

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend