Prezydent Kołobrzegu pyta internautów o opinię w sprawie zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych

Prezydent Kołobrzegu na swoim profilu na Facebooku pyta internatów o opinię na temat nowych przepisów zakazujących spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Nowelizacja prawa zmienia zasady handlu alkoholem w nocy oraz jego spożycia poza miejscem sprzedaży. Gminy mogą ograniczyć jego sprzedaż między 22 a 6. Nowelizacja zmienia też zapis zabraniający „spożywania alkoholu na ulicach, placach i w parkach” – rozszerzono go na wszystkie „miejsca publiczne” poza miejscami do tego przeznaczonymi. O odstępstwie od zakazu zdecyduje rada gminy, jeżeli uzna, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na odpowiednie kształtowanie polityki społecznej w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi i nie będzie zakłócało bezpieczeństwa i porządku publiczne.

Wpis prezydenta na portalu społecznościowym brzmi: „W związku z nowymi przepisami spożywanie alkoholu w miejscach publicznych będzie całkowicie zakazane (poza lokalami gastronomicznymi). Rada Miasta może wyznaczyć lokalizacje, w który ten zakaz nie będzie obowiązywał. Proszę Was o opinię. Czy takie miejsca, w których można spożywać alkohol „pod chmurką” – są w Kołobrzegu potrzebne. A jeśli tak to gdzie?”.

Prezydent Miasta czeka na propozycje mieszkańców. Uwagi można kierować w terminie do 10 czerwca pod numer tel. 94 35 51 507 lub przez pocztę mail na adres m.kujaczynski@um.kolobrzeg.pl

 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend