Próby trwają dzień w dzień. Prapremiera już w sobotę

W Regionalnym Centrum Kultury trwają próby do widowiska Zaja, które po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć podczas Gali Kultury w sobotę w RCK. Będzie to prapremiera. Premierę zobaczymy 17 grudnia.
Zaja to widowisko taneczno-muzyczne, multimedialne, z wykorzystaniem światła i projekcji kinowej. Stworzył je kołobrzeski tancerz i aktor Kamil Raahi.
– Na scenie zobaczymy 31 osobową grupę młodych aktorów-tancerzy. Mają oni od 7 do 16 lat – mówi Kamil Raahi, reżyser i choreograf przedstawienia.
O czym jest spektakl? To opowieść o dziewczynce, która nie przestała marzyć i wyrusza w podróż do fikcyjnego świata w innej galaktyce. Zaja to świat pełen miłości, szczęścia, przyjaciół, radości i kolorów.
– Ten świat jest symbolem – dodaje Kamil Raahi – Wszyscy jesteśmy twórcami, jesteśmy artystami. Niestety dorastając zapominamy o tym. Ten spektakl ma nam o tym przypomnieć.

Spektakl zostanie pokazany podczas Gali Kultury w sobotę o godz. 18. Uwaga, ilość miejsc ograniczona! Kolejna szansa na zobaczenie widowiska „Zaja” 17 grudnia. 

Fot. FB/Zaja

Żeby zobaczyć galerię kliknij pierwsze zdjęcie

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend