Przedszkole przy Radomskiej będzie gotowe do końca tego roku. Na działce ustawiono już część plenerowych zabawek (ZDJĘCIA)

Trwa budowa miejskiego przedszkola przy ul. Radomskiej. Dziś odwiedziliśmy plac budowy z aparatem fotograficznym.

Prace prowadzone są jednocześnie wewnątrz parterowego budynku i na zewnątrz. Pojawiły się już pierwsze plenerowe zabawki.

Przedszkole Miejskie nr 4 ma być gotowe do końca tego roku kalendarzowego. To później niż planowano o ok. 4 miesiące.

-Wykonawca złożył wniosek o przesunięcie terminu zakończenia inwestycji i zobowiązał się zakończyć roboty budowlane do połowy grudnia – mówią miejscy urzędnicy – Opóźnienie związane jest między innymi z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz pracami dodatkowymi, które pojawiły się w trakcie budowy. 

Przedszkole zostanie otwarte więc już po nowym roku. Przypomnijmy, że nabór do trzech grup przedszkolnych został już przeprowadzony wiosną tego roku. Dzieci, które zakwalifikowały się do powstającej właśnie placówki, uczęszczają na razie do przedszkoli miejskich nr 1, 7 i 10. Nabór uzupełniający na pozostałe miejsca zostanie przeprowadzony po oddaniu placówki do użytkowania. 

Inwestycja obejmuje wybudowanie 6-oddziałowego budynku przedszkola dla 150 dzieci. Powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 1,2 tys. m kw. Zaprojektowano sześć sal. Ma tu być pomieszczenie, w którym będą odbywały się zajęcia gimnastyczne i pomieszczenie do zajęć rekreacyjnych. Z każdego pomieszczenia zaprojektowano wyjście na zewnątrz, na taras, a z tarasu na place zabaw.

Inwestycja kosztuje miasto ok. 6,5 mln zł.

przedszole5 2 1024x768 - Przedszkole przy Radomskiej będzie gotowe do końca tego roku. Na działce ustawiono już część plenerowych zabawek (ZDJĘCIA)
przedszole5 1 1024x768 - Przedszkole przy Radomskiej będzie gotowe do końca tego roku. Na działce ustawiono już część plenerowych zabawek (ZDJĘCIA)
przedszkole4 1024x768 - Przedszkole przy Radomskiej będzie gotowe do końca tego roku. Na działce ustawiono już część plenerowych zabawek (ZDJĘCIA)
przedszkole3 2 1024x768 - Przedszkole przy Radomskiej będzie gotowe do końca tego roku. Na działce ustawiono już część plenerowych zabawek (ZDJĘCIA)

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 13 października, 18:30 Scott

    Od strony ul.Radomskiej budynek wygląda to jak jakiś zakład produkcyjny. Szkoda że nie pokuszono się o jakąś ładną elewację z paneli.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend