Radni osiedla Podczele zdecydowali w sprawie Festiwalu na lotnisku

Znamy już decyzję Rady Osiedla Podczele w sprawie wyrażenia zgody na zorganizowanie Festiwalu „Nagle nad morzem” na ich terenie.

Przypomnijmy, chodzi o Festiwal „Nagle nad morzem”, który odbywa się od 5 lat w Rogowie pod szyldem Polsko – Niemieckiego Festiwalu Kultury. Organizatorzy w tym roku chcą go zorganizować na lotnisku w Podczelu. Festiwal planowany jest na 25-28 sierpnia. 

– Chcemy odejść z własnej woli – mówił jeden z organizatorów imprezy na ok. 10 tys. osób na spotkaniu z mieszkańcami osiedla 15 stycznia – Szukamy miejsca gdzie infrastruktura jest lepsza. Rok temu w Rogowie padało i teren na którym był organizowany Festiwal zmienił się w jedno, wielkie bagno. Zeszły rok był dla uczestników katastrofalny, ludzie nie mieli możliwości wyjechać z kampingu przez kilka dni.

Więcej o Festiwalu pisaliśmy już TU

Teren miałby wydzierżawić im prezydent Kołobrzegu. Ten uzależnił swoją zgodę od decyzji Rady Osiedle Podczele. 

– Wyraziliśmy zgodę – powiedział nam przed chwilą Artur Dąbkowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Podczele – Na posiedzeniu było 13 z 15 radnych. W głosowaniu tajnym 12 opowiedziało się za, jedna osoba była przeciw.

Wiemy też, że do mieszkańców osiedla trafi pula 150 biletów po 10 zł każdy oraz 10 tysięcy złotych na doposażenia placu zabaw od organizatorów. To pakiet dodatkowy, który udało się wynegocjować Radzie Osiedla, bo przypomnijmy, już wcześniej było wiadomo, że za 200 tysięcy złotych, które organizatorzy Festiwalu zapłacą za dzierżawę terenu lotniska miastu, zostanie na osiedlu Podczele wybudowany parking.  

 

 

  

 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend