Red Bull zaprasza w poniedziałek na turniej siatkówki plażowej

You are currently viewing Red Bull zaprasza w poniedziałek na turniej siatkówki plażowej

Red Bull Ruchome Piaski to seria amatorskich turniejów siatkówki plażowej, w których rządzą nietypowe zasady. Siatkarskie tourne
w formacie 4 na 4 wystartowało 15 lipca w Międzyzdrojach i już w ten poniedziałek (20.07) przeniesie się na plażę w Kołobrzegu.

-Zbierz drużynę, zgłoście się do turnieju w swojej okolicy i zatopcie przeciwników w ruchomych piaskach! – zachęcają organizatorzy – Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Nadmorska trasa rozpoczęła się 15.07 w Międzyzdrojach i zakończy się 29.07- 30.07
w Jastarni. Każdy przystanek Red Bull Ruchome Piaski trwa 2 dni, a dołączyć do niego można przez cały czas trwania danego eventu. Pierwszego dnia odbywają się mecze rozgrzewkowe, podczas których drużyny mogą potrenować przed turniejem. Drugi dzień to ogromna dawka sportowych emocji podczas oficjalnych rozgrywek.
Punktem głównym wszystkich wydarzeń są krótkie, ale intensywne siatkarskie pojedynki.
W skład drużyny wchodzi 4 zawodników, bez podziału na płeć. Rozgrywane są
2 sety po 15 punktów. Podczas każdego z nich, drużyna może dwukrotnie zatopić siebie lub swojego przeciwnika w „ruchomych piaskach”, przy pomocy Punktu Jokera ogłaszanego przez kapitana przed zagrywką. Oznacza to, że w zarówno w przypadku zdobycia punktu jak i jego straty, jest on liczony podwójnie. Gdy drużyny zremisują, rozgrywany jest tie-break do 7 punktów, podczas którego obowiązuje pojedynczy Punkt Jokera. Team, który zwycięży
2 razy z rzędu, otrzymuje nagrodę rzeczową. By dołączyć do turnieju, wystarczy zebrać czteroosobową drużynę, wybrać lokalizację i w dniu wydarzenia dokonać rejestracji na stronie redbull.pl/ruchomepiaski.
Zapisy startują pierwszego dnia danego eventu, zgodnie z harmonogramem udostępnionym przez organizatorów. Zasady uczestnictwa są spójne dla wszystkich przystanków. Minimalny wiek gracza to 16 lat. Dodatkowym warunkiem jest bezwzględne stosowanie się do zasad bezpieczeństwa.
Partnerami siatkarskiej trasy zostali Garmin, Wilson oraz Red Bull Mobile. Dodatkowe informacje znajdują się na dedykowanych facebookowych wydarzeniach, które dostępne są po kliknięciu w lokalizację.


Harmonogram:
Dzień 1: Mecze rozgrzewkowe
Dzień 2: Pojedynki zgłoszonych drużyn
20.07 – 21.07 Kołobrzeg, Plaża Milenium


Dodaj komentarz