Rusza dyskusja. Czy centrum Kołobrzegu powinno zostać zamknięte dla samochodów?

Czy centrum Kołobrzegu należy uwolnić od samochodów, czy rynek powinien być w całości dostępny dla mieszkańców i turystów? Pytają władze miasta.

Jarmark Solny przez ostatnie 2 tygodnie pokazał nam, jak możemy funkcjonować przy wprowadzonym zakazie ruchu samochodowego w ścisłym centrum.

Jest wiele miast w Europie, które jakiś czas temu postanowiły uwolnić ścisłe centra od samochodów. Takim przykładem może być choćby stolica Norwegii, która w zgodzie ze skandynawskim podejściem, wyprowadziła ruch samochodowy z centrum jednocześnie motywując mieszkańców i turystów do korzystania z innych form przemieszczania się jak np. rower czy hulajnoga. I udało im się to rewelacyjnie, bez uszczerbku dla biznesów, ku zadowoleniu mieszkańców i turystów.

Do dyskusji na ten temat zachęca prezydent Kołobrzegu. Czy nasze centrum powinno być wolne od samochodów? Opinie nasi Czytelnicy mogą zamieszczać pod tym artykułem lub na naszym fanpage na Facebooku TU: https://www.facebook.com/okkolobrzeg/
Wszystkie przekażemy władzom miasta.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 09 września, 17:29 Freedom dla Starówki

    Oczywiście, że zamknąć.
    Ulica za Ratuszem i obecny tam parking też powinny być wolne od samochodów.
    Tylko stragany wokół ratusza!

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend