Sebastian Karaś ponownie spróbuje przepłynąć Bałtyk na odcinku Kołobrzeg – Bornholm

Sebastian Karaś – Mistrz Polski w pływaniu podejmie drugą próbę przepłynięcia Bałtyku. Pływak chce pokonać 100 km odcinek Kołobrzeg-Bornholm w ramach projektu „100 km wpław przez Bałtyk”. 

Sebastian Karaś podjął pierwszą próbę przepłynięcia Bałtyku rok temu w sierpniu. W wyniku tzw. martwej fali oraz następstw choroby morskiej pływak został zmuszony do przerwania próby, po 8 godzinach (pokonał wtedy 30 kilometrów).

– Przyznam, że nie mogę się już doczekać dnia startu – mówi Sebastian, który w tym tygodniu podejmie ostatnie treningi w Kołobrzegu. – Dziękuję mieszkańcom Kołobrzegu za zeszłoroczny doping, zwłaszcza w naszej strefie kibica. Mam nadzieję, że w tym roku także się tam spotkamy. Próba odbędzie się między 30 lipca a 9 sierpnia (start zależy od warunków pogodowych), planuję wypłynąć w godzinach rannych. Będzie mi asystowała tak jak rok temu załoga łodzi James Cook.

W lutym tego roku w ramach przygotowań do tegorocznego wyzwania Sebastian Karaś pływał bez przerwy 24 godziny w basenie na warszawskich Bielanach. W ciągu doby udało mu się przepłynąć aż 96 kilometrów 850 metrów – ustanowił tym samym Rekord Polski w najdłuższym przepłynięciu na basenie 25-metrowym.

Przygotowania Karasia można śledzić na jego fanpage’u: Sebastian Karaś – 100 km wpław przez Bałtyk oraz Instagramie: 100km.wplaw.przez.baltyk.

Sponsorami projektu są: ADRO (sponsor główny), Herbalife, Dzielnica Bielany, a partnerami: Sailfish, Miasto Kołobrzeg, Milka, Event Factory Kraków.

 

Fot. Rajmund Nafalski

karaś2 - Sebastian Karaś ponownie spróbuje przepłynąć Bałtyk na odcinku Kołobrzeg - Bornholm

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend