Sezon żeglarski 2020 otwarty! (wideo)

You are currently viewing Sezon żeglarski 2020 otwarty! (wideo)

Wczoraj w południe żeglarze i motorowodniacy wraz z prezydent Kołobrzegu wypłynęli z kołobrzeskiej Mariny Solnej i przepłynęli wzdłuż kołobrzeskiego odcinka wybrzeża Bałtyku. W ten sposób symbolicznie zainaugurowali sezon żeglarski 2020.

W otwarciu sezonu żeglarskiego udział wzięło ponad 40 jednostek żaglowych reprezentujących m.in. Jacht Klub Morski „Joseph Conrad”, Kołobrzeską Grupę Regatową, UKŻ Błękitni Grzybowo oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Kołobrzegu. Jedną z jednostek, które zdecydowały się zmierzyć z falami Bałtyku był jacht Lemony na pokładzie, którego była prezydent Kołobrzegu, Anna Mieczkowska oraz prezes Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg, Artur Lijewski.
Pomimo skutków epidemii koronawirusa w najbliższych miesiącach planowane jest zorganizowanie kilku dużych imprez żeglarskich (m.in. Regaty o Srebrny Dzwon, Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w klasie Laser Standard, Laser Radial oraz Laser 4.7).
Ponadto w Porcie Jachtowym wkrótce zostanie uruchomiona Portowa Strefa Chilloutu, która będzie nowym, ciekawym punktem na turystycznej mapie Kołobrzegu, a także Reduta Morast z pełnym wykorzystaniem funkcji historycznej oraz gastronomicznej.

 

Dodaj komentarz