Ślub w czasie epidemii koronawirusa? Kołobrzeski USC działa normalnie, ale z weselem trzeba poczekać

You are currently viewing Ślub w czasie epidemii koronawirusa? Kołobrzeski USC działa normalnie, ale z weselem trzeba poczekać

W czasie kwarantanny z powodu epidemii koronawirusa w kołobrzeskim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyły się 4 z 5 zaplanowanych ceremonii zawarcia związków małżeńskich. Cztery pary przesunęły swoje wyznaczone na kwiecień lub maj terminy na później. Jak dotąd, nie było odwołań ślubów w CSW.

-Jedna para była z południa Polski i nie dojechała na uroczystość. Nie wiemy, dlaczego tak się stało. Pozostałe cztery pary zawarły związek małżeński w umówionym wcześniej terminie – mówi nam Ewelina Borkowska, zastępczyni kierowniczki USC –  Zgodnie z decyzją rządu o zaostrzeniu kwarantanny ceremonie odbywają się przy ograniczonej liczbie gości. Pary są tego świadome i na ceremonię przychodzą cztery osoby, góra pięć.

Jak mówi nasza rozmówczyni, o tej porze roku tradycyjnie w Kołobrzegu zawieranych w USC związków małżeńskich jest mało. Prawdziwy wysyp ślubów to miesiące letnie.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda z weselami. Nowe obowiązujące do 11 kwietnia przepisy zakazują wszelkich imprez. Z tego co udało nam sie dowiedzieć wiele par rozważa więc ślub na raty – teraz sama ceremonia zawarcia związku małżeńskiego, później wesele.

Fot. pixabay.com

Dodaj komentarz