Śmieci będziemy wyrzucać do podziemnych pojemników. Ruszył przetarg na budowę tzw. gniazd

Do końca września w Kołobrzegu mają pojawić się podziemne, a raczej półpodziemne, bo ich część wystaje ponad ziemię,  pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Do estetycznych koszy będziemy wyrzucać papier i szkło.

Na zdjęciu przykładowy pojemnik na śmieci, którego komora na odpady znajduje się pod ziemią. Podobne mają powstać w Kołobrzegu. Fot. pszok.pl

Kołobrzeski magistrat ogłosił przetarg na budowę półpodziemnych śmietników, tzw. gniazd. Firma, która go wygra zaprojektuje i wybuduje na terenie Kołobrzegu 66 gniazd na szkło o pojemności 3 metry sześcienne i kolejne 66 sztuk o pojemności 5 metrów sześciennych na papier. Łącznie ma ich powstać 132 szt. 

ówną zaletą takich pojemników jest estetyka i funkcjonalność. Są też szczelne i bezpieczne. Funkcjonujące dziś pojemniki nie dość, że same często wyglądają brzydko, to jeszcze wokół nich panuje bałagan.
Nowe kosze to elastyczny rękaw ukryty w ziemi, z którego wystaje tylko niewielki pojemnik z klapą. Wystarczy, że śmieciarka z wysięgnikiem wyciągnie rękaw i opróżni go.

Budowa pojemników półpodziemnych na odpady komunalne realizowana będzie w ramach projektu „Budowy punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty”.

Poniżej spis ulic przy których takie pojemniki mają powstać.

6f41d0f7233bc1cd446198c43a0cccc0 20 - Śmieci będziemy wyrzucać do podziemnych pojemników. Ruszył przetarg na budowę tzw. gniazd6f41d0f7233bc1cd446198c43a0cccc0 21 - Śmieci będziemy wyrzucać do podziemnych pojemników. Ruszył przetarg na budowę tzw. gniazd

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 20 kwietnia, 19:53 jan

    oczywiście kołobrzeski magistrat ma zgodę właścicieli terenu czyli mieszkańców Wspólnoty Wschodnia 5-17 na zmianę przeznaczenia gruntu oraz wydzierżawienie go miastu

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend