Starosta Tamborski pozywa w trybie wyborczym Barbarę Aściukiewicz za słowa o „okradaniu”

Słowne potyczki wokół finansowania szkół ponadpodstawowych skończą się w sądzie – starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski (kandydat do Rady Powiatu Koalicji Obywatelskiej) pozwał w trybie wyborczym działaczkę Prawa i Sprawiedliwości, Barbarę Aściukiewicz (kandydatka PiS-u do Rady Powiatu). Chodzi o słowa o „okradaniu” Zespołu Szkół Morskich.

Fot. Archiwum

Przypomnijmy, najpierw Komitet Wyborczy PiS poinformował, że jego zdaniem Zespół Szkół Morskich powinien przejść pod administrację Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Zdaniem starosty, takie działania pozbawiłyby powiat, ważnych nie tylko dla ZSM, ale również dla innych szkół, subwencji oświatowych. Według Tamborskiego pieniądze przekazywane na szkołę morską są również źródłem finansowania innych placówek. Starosta wyraził też obawę, że jeżeli PiS zrealizowałoby swój pomysł, oznaczałoby to mniej pieniędzy dla pozostałych szkół i którąś trzeba by było nawet zamknąć.

I tu padają słowa, z powodu których starosta pozywa dziś działaczkę PiS-u: – Z przykrością przyjmujemy słowa pana starosty, że trzeba zabierać pieniądze jednym, czyli de facto ich okradać, po to, aby przekazywać je innym. – mówiła Barbara Aściukiewicz na jednej z konferencji.

Sąd w trybie wyborczym na rozpoznanie wniosku ma 24 godziny. Rozprawa w sądzie okręgowym w Koszalinie może więc odbyć się już jutro rano. Pod warunkiem jednak, że obie strony o terminie rozprawy zostaną prawidłowo powiadomione.

Starosta domaga się przeprosin i zakazu rozpowszechniania takich informacji. – Będę stał na straży dobrego imienia powiatu, zarządu powiatu i własnej osoby – powiedział Tamborski ogłaszając dziś swoją decyzję o złożeniu pozwu.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend