Starostwo będzie opłacać jeden etat więcej w Zarządzie Powiatu. „To moralne nadużycie”

W Zarządzie Powiatu Kołobrzeskiego są już nie trzy, a cztery płatne etaty. Do opłacanych członków Zarządu dołączyła Helena Rudzis-Gruchała (PSL), w poprzedniej kadencji pani wicestarosta.

Na zdjęciu listopadowa sesja Rady Powiatu, na której m.in. ustanowiono skład powiększonego o jedno stanowisko Zarządu Powiatu.

W listopadzie, podczas sesji Rady Powiatu poznaliśmy skład Zarządu Powiatu, który w nowej kadencji powiększył się o jedno stanowisko – dziś, oprócz starosty i wicestarosty, zasiada w nim troje, a nie jak wcześniej, dwóch członków. Do Mirosława Tessikowskiego (PO) i Andrzeja Olichwiruka (PO) dołączyła Helena Rudzis-Gruchała (PSL), w poprzedniej kadencji pani wicestarosta.  Z całej tej trójki tylko Mirosław Tessikowski do niedawna miał etat. Teraz to się zmieniło. Starosta zdecydował, że stanowisko byłej pani wicestarosty w Zarządzie również będzie opłacane.  To koszt ok. 7 tys. zł brutto miesięcznie.

W tej sprawie głos zabrał europoseł PiS, Czesław Hoc. – Do mojego biura przychodzą mieszkańcy, bardziej zorientowani w lokalnej sytuacji potylicznej i są zbulwersowani, że w Zarządzie Powiatu są teraz aż cztery etaty. – napisał w liście do mediów europoseł PiS Czesław Hoc, który dziś w rozmowie z naszym portalem podtrzymał te słowa i na jutro zapowiedział spotkanie z radnymi PiS. –  Zmobilizuję radnych do publicznego wystąpienia o celowość, zakres zadań i ogólny koszt utworzenia łącznie z kosztami gabinetów, obsługi, delegacji, aż czterech etatów w Zarządzie w zestawieniu z tak mizernym i stagnacyjnym budżetem na rok 2019. Jest to moralne i ekonomiczne nadużycie. Tym bardziej w sytuacji, w której Powiat nie jest organem prowadzącym Szpital, z powodu którego inni Starostowie mają multum pracy.

– W zakresie dotyczącym reformy szkolnictwa,  czyli tak naprawdę postawienia wielu spraw na głowie i wejścia do szkół w przyszłym roku dwóch roczników, stwierdziliśmy, że jest taka potrzeba, by jedna osoba zajmowała się tym obszarem i tą osobą jest pani Helena Rudzis-Gruchała. – uzasadnia swoją decyzję starosta Tomasz Tamborski.

Tak więc z pięciu osób wchodzących w skład Zarządu Powiatu Kołobrzeskiego tylko Andrzej Olichwiuruk będzie członkiem nieetatowym. Zawodowo jest prezesem Miejskiej Energetyki Cieplnej w Kołobrzegu.

 

4 komentarze

Napisz komentarz
 1. 27 grudnia, 20:29 lodzik

  Tak się kręci lody. Brawo Wy.

  Reply this comment
 2. 28 grudnia, 11:49 Sergiusz

  Czekam na kolejne info o nowych etacikach. to nie ostatatni

  Reply this comment
 3. 01 stycznia, 19:58 Kola

  Kołobrzescy Razem. I wszystko w temacie.

  Reply this comment
 4. 01 stycznia, 22:24 Alina

  Za co to stanowisko? Bo przecież nie za aktywną pracę, Panie Starosto, jesteśmy przekonani, że naczelnik wydziału edukacji poradzi sobie z reformą oświaty bez pani Rudzis-Gruchaly! Jej kompetencje są żadne!

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend