Sześć kołobrzeskich lokali dołączyło do kampanii RoślinnieJemy

W Kołobrzegu już 6 lokali dołączyło do ogólnopolskiej akcji RoślinnieJemy. Zostały wpisane na listę restauracji Veg-Friendly. To gwarancja, że w ich kartach znajdziemy dania w 100 procentach roślinne.

Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki, które jest ogólnopolską organizacją zrzeszającą osoby, które chcą zmienić los zwierząt hodowlanych. Jednym z projektów Stowarzyszenia jest właśnie kampania RoślinnieJemy w ramach, której poszukują miejsc otwartych na tych, którzy ograniczają spożycie produktów odzwierzęcych.

– Chcemy ułatwić im stołowanie się na mieście, aby nie musieli dopytywać o składniki tylko zwyczajnie wybrać danie z karty – piszą na swojej stronie www.otwarteklatki.pl organizatorzy kampanii – Wystarczy że lokal zaproponuje minimum 3 opcje dań – mają być w 100% roślinne, które dobrze byłoby oznaczać np. literką V.

Restauracje umieszczane są w ogólnodostępnej bazie lokali Veg-Friendly. W całej Polsce takich lokali jest dziś 335. W Kołobrzegu jest ich 6. Poniżej podajemy ich adresy. 

Restauracja proVita, ul. T. Kościuszki 17
Pizzeria Fernando, ul. Aleksandra Fredry 16
Thai Orchid, ul. Giełdowa 8A/1
Pierogarnia w Porcie, ul. Obrońców Westerplatte 18
Cafe & Restaurant Złota, ul. Emili Gierczak 27a
Between Cafe & Restaurant, ul. Gierczak 12B

Na zdjęciu logo akcji. Fot.: http://www.otwarteklatki.pl

3 komentarze

Napisz komentarz
 1. 02 stycznia, 11:11 Anna

  super informacja, dziękuję 🙂

  Reply this comment
 2. 04 stycznia, 10:39 Maciek

  Świetny pomysł. Mam nadzieję, że uda mi się odwiedzić wiekszość wymienionych restauracji przy okazji wizyty w Kołobrzegu. Dziękuję za informację.

  Reply this comment
 3. 18 lutego, 12:33 Marcin

  Roślin nie jemy?
  Hasło jak strzał w kolano.
  Akcja zacna

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend