Szpital zawiesza przyjęcia na oddziały. Zabiegi ratujące życie i onkologiczne odbywają się bez zmian

You are currently viewing Szpital zawiesza przyjęcia na oddziały. Zabiegi ratujące życie i onkologiczne odbywają się bez zmian

-Od poniedziałku na okres dwóch tygodni w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu zostają zawieszone planowane przyjęcia na wszystkie odziały – poinformował zastępca dyrektora ds. lecznictwa Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu, Jacek Goliński – Większość pacjentów została już o tym poinformowana telefonicznie. Będziemy do nich oddzwaniać z informacją o nowych terminach przyjęcia ich na leczenie i diagnostykę.

Jak zapewnił doktor Jacek Goliński szpital jest dobrze przygotowany na sytuację epidemiologiczną z jaką mamy obecnie do czynienia w związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń koronawirusem. Szpital ma zapas m.in. maseczek i kombinezonów ochronnych.

Zabiegi ratujące życie w tzw. ostrych przypadkach oraz onkologiczne będą wykonywane bez zmian.

-Jednocześnie zauważamy spadek wizyt w przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej – dodał wicedyrektor kołobrzeskiej lecznicy – To znak, że mieszkańcy zachowują się rozsądnie i odpowiedzialnie.

Przypomnijmy, że służby apelują, by w przypadku gdy zauważymy u siebie niepokojące objawy mogące sugerować zarażenie koronawirusem,  nie udawać się po pomoc do szpitala, tylko dzwonić do sanepidu. Choćby chwilowa obecność takiej osoby w szpitalu, łączyłaby się z jego kwarantanną.

Instrukcja co robić w takiej sytuacji na plakacie poniżej.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Lol

    Szpital ma zapas… Hehe dobre 🤣. Na ile? 2 dni? Już w Polsce w innych szpitalach prawda wyszła…

Dodaj komentarz