Szukają ratowników na kołobrzeskie plaże

WOPR rozpoczął właśnie poszukiwanie ratowników wodnych do pracy podczas wakacji. Rok temu obsadę kąpielisk skompletowano w ostatniej chwili. Jak będzie w tym roku?

Odcinek wybrzeża administrowany przez miasto Kołobrzeg to ponad 13,5 kilometrów. Rok temu plaży strzegło 50 ratowników. To mało w porównaniu do sytuacji sprzed kilku lat kiedy kołobrzeskich plaż pilnowało dwa razy tyle ludzi. Co ciekawe chętnych do pracy na plaży nie było wśród miejscowych. Rok temu jedna osoba zatrudniona do pilnowania bezpieczeństwa na kołobrzeskim odcinku wybrzeża pochodziła z Gryfic, reszta z głębi Polski. 

W środę pojawiło się ogłoszenie o naborze pracowników do pracy w miesiącach czerwiec, lipiec i sierpień. Praca jest dla 40 ratowników wodnych. Wymagania niezbędne stawiane kandydatom to m.in. ukończone 18 lat, posiadanie stopnia ratownika wodnego, ważna legitymacja członka WOPR z poświadczeniem lekarskim o zdolności do pracy w charakterze ratownika i posiadanie zaświadczenia o ukończeniu kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskanym tytułem ratownika

MOSiR zapewnia ubiór ratowniczy, kosmetyki, wyżywienie (obiad dostarczany na plażę),wodę mineralną, a dla osób spoza Kołobrzegu zakwaterowanie. Ratownik będzie zatrudniony na umowę zlecenie. Zarobki wahają się od 3,9 tys. zł  do 4,7 tys. zł brutto. .

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend