Targowisko przy ul. Trzebiatowskiej otwarte. Warunek trzy osoby na stragan i środki do ochrony osobistej

You are currently viewing Targowisko przy ul. Trzebiatowskiej otwarte. Warunek trzy osoby na stragan i środki do ochrony osobistej

Prezes Miejskiego Zakładu Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska podjął właśnie decyzję o otwarciu targowiska przy ul. Trzebiatowskiej. Przypomnijmy, że z powodu epidemii koronawirusa zostało ono zamknięte.

Fot. Archiwum

Otwarcia największego miejskiego bazaru chcieli sami sprzedawcy, którzy w dni targowe handlują przy ul. Trzebiatowskiej. Wczoraj do prezesa Zieleni Miejskiej wpłynęło od nich pismo w tej sprawie.

-Wyjaśniło się, że przy zachowaniu szczególnych warunków targowiska mogą być czynne – powiedział naszemu portalowi prezes MZZDiOŚ, Zenon Malinowski – Te warunki to trzy osoby do jednego straganu, obowiązek zapewnienia osobom przebywającym na targowisku środków ochrony osobistej takich jak płyny do dezynfekcji rąk.

Zieleń Miejska ma podpisaną umowę dzierżawy z prywatną firmą, która administruje bazarem. To dzierżawca zadba o to, by handel na targowisku odbywał się w maksymalnie bezpiecznych warunkach.

Targowisko zostanie otwarte jeszcze dziś. Ale handel ruszy ponownie przy Trzebiatowskiej od nowego tygodnia.

Dodaj komentarz