UWAGA, fałszywy policjant wydzwania do mieszkańców pow. kołobrzeskiego i próbuje od nich wyłudzić pieniądze

Uwaga na oszustów podających się za funkcjonariuszy Policji. Dzisiaj na terenie powiatu kołobrzeskiego doszło do przypadku podszywania się pod funkcjonariuszy. – Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, a o wszelkich próbach czy przypadkach oszustw informowanie Policji – mówi oficer prasowy kołobrzeskiej komendy Tomasz Kwaśnik.


Dzisiaj na telefon stacjonarny mieszkańców powiatu kołobrzeskiego zadzwonił mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza Policji. Mężczyzna chcąc najpierw wzbudzić zaufanie podaje numer, twierdząc, że jest to jego numer identyfikacyjny. Poleca, aby zadzwoniono na numer 112, i zweryfikowano jego dane, dalej prowadząc rozmowę. Na chwilę obecną nikt nie został oszukany i w porę poinformowano dyżurnego KPP Kołobrzegk

Policjanci apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych i weryfikowanie u członków rodziny historii usłyszanej przez telefon.

Mundurowi proszą też osoby młode, aby ostrzegały o zagrożeniu swoich bliskich: rodziców, babcie, dziadków.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend