W piątek II Biesiada Charytatywna Nettelbeck Shanty

You are currently viewing W piątek II Biesiada Charytatywna Nettelbeck Shanty
  • Post category:Info
  • Post comments:0 Komentarzy

Muzeum Patria Colbergiensis  oraz Komitet Społeczny „Dla Krzysia” zapraszają w piątek (3 listopada) do restauracji Sailor Port na kolejny wieczór szantowy, czyli II Biesiadę Charytatywną Nettelbeck Shanty.   

Na zdjęciu I Biesiada Charytatywna Nettelbeck Shanty.

– Przychodzi, kto umie śpiewać – i ten, kto nie umie również! Bierzemy ze sobą instrumenty, na których potrafimy grać lub na których można grać. Wszystko w morskim klimacie Kołobrzegu – zachęcają w zaproszeniu na Biesiadę organizatorzy.  

Podczas wieczoru wystąpi wielu wykonawców pieśni żeglarskich. Niespodzianką wieczoru będzie…Tomek Trust & Annie. Pojawią się też kołobrzeskie Bulaje,  Przemek Mordalski i Leszek „Miodzio” Żukrowski.

Podobnie jak rok temu, Biesiada charytatywna Nettelbeck Shanty to również impreza, podczas której zbierane będą fundusze na turnusy neurologopedyczne i terapię codzienną dla 7-letniego Krzysia borykającego się z autyzmem od 2 roku życia.

Chłopiec dzięki ogromnej pracy pań terapeutek, rodziców oraz pań z przedszkola, do którego uczęszcza, powoli wychodzi ze świata, w którym tkwił przez ponad pięć lat. Po dwóch już latach intensywnej pracy, wyjazdów na turnusy, u Krzysia pojawiły się pierwsze głoski, a nawet wyrywają się poszczególne słowa. Nadal nie można tego nazwać „mową”, jednak jest już z chłopcem coraz większy kontakt. Terapii nie można przerwać tym bardziej, że ze względu na zmiany w systemie oświaty Krzyś musiał pozostać w przedszkolu zamiast rozwijać się w środowisku szkolnym. Aby przygotować go na nowy rok szkolny i kolejne zmiany, Krzyś musi mieć terapię w stopniu jak najbardziej intensywnym. To wszystko włączając częstotliwość turnusów neurologopedycznych generuje bardzo duże koszty, które rodzice Krzysia pokrywają ze zbiórek publicznych. 

Podczas biesiady sprzedawane będzie piwo Nettelbeck, przewidziana jest także licytacja fantastycznych przedmiotów, w tym artefaktów historycznych. Można będzie również wrzucić datek do specjalnie oznakowanej puszki. 

Wstęp na biesiadę wolny. Podczas wydarzenia dostępne będą cegiełki wspierające całą akcję w cenie 10 zł. 

Wieczór poprowadzi Robert Maziarz (Patria Colbergiensis). Początek Biesiady o godz. 19.00.

Dodaj komentarz