W święta drogówka łapała kierowców na „podwójnym gazie”

You are currently viewing W święta drogówka łapała kierowców na „podwójnym gazie”

Mimo wielu akcji profilaktycznych oraz poważnych konsekwencji prawnych, jakie grożą za kierowanie pojazdem na tzw. podwójnym gazie, funkcjonariusze nadal mają do czynienia z kierującymi, którzy lekceważą przepisy w tym zakresie.

Niestety i tym razem nie było inaczej. Podczas świątecznego weekendu, również trafili się kierujący, którzy zlekceważyli wszelkie zasady i przepisy ruchu drogowego. Niechlubnym rekordzistką okazał się kierujący samochodem osobowym marki volkswagen, który został zatrzymany w niedzielę, na ul. Jedności Narodowej. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w jego organizmie było blisko 1,5 promila alkoholu.
W ten sam dzień, w godzinach porannych funkcjonariusze drogówki zatrzymali na ul. Bolesława Krzywoustego kierującego pojazdem marki BMW, który wydmuchał 0,39 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie, zatrzymano prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje Sąd.

Osoba, która kieruje pojazdem pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie na drodze. Jej czas rekcji na ewentualne niebezpieczeństwo znacznie się wydłuża. Może to doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Dodaj komentarz