Z samochodu strzelił z wiatrówki do przypadkowego przechodnia. Szybko zatrzymał go (i jego kompana) patrol policji

You are currently viewing Z samochodu strzelił z wiatrówki do przypadkowego przechodnia. Szybko zatrzymał go (i jego kompana) patrol policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z samochodu strzelili do przechodnia. Mieszkaniec Kołobrzegu szedł chodnikiem w centrum miasta, kiedy padł strzał. Sprawcom już postawiono  zarzuty.

W ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w Kołobrzegu przy ul. Zygmuntowskiej z jadącego samochodu oddano strzał z broni pneumatycznej do przechodnia. Samochód oddalił się w kierunku garaży. Na miejsce skierowano patrol, który w okolicy postrzału zatrzymał dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie. Obaj byli nietrzeźwi. W aucie policjanci znaleźli pneumatyczny pistolet oraz amunicję. W związku ze zdarzeniem 22 i 25-latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W wyniku postrzału przechodzień miał zasinienia w okolicy brzucha.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty pierwszy narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innych ludzi, za co grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zastosowano wobec niego policyjny dozór.
Drugi natomiast kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości w jego organizmie, znajdował się ponad promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz