Zakaz dla skuterów na plaży wschodniej

Z uwagi na bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie, zarówno na kąpielisku strzeżonym, jak i niestrzeżonym wzdłuż plaży wschodniej, po zapoznaniu się z opinią ratowników WOPR, Urząd Miasta podtrzymał zakaz lądowania skuterów wodnych na plaży.

Zakaz obowiązuje na odcinku od falochronu wschodniego do końca budowli hydrotechnicznej (progów podwodnych) czyli do wysokości kompleksu ARKA.

Wyznaczone tory podejścia do plaży mogą użytkować tylko ratownicy oraz osoby lub organizacje, które uzgodniły powyższe z Kapitanem Portu Kołobrzeg zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zakaz obowiązuje w okresie od 15 czerwca do 15 września. Poza tym okresem możliwe jest lądowanie na plaży wschodniej pomiędzy falochronem wschodnim i molem lub na wschód od kompleksu ARKA przy zachowaniu minimalnej prędkości sterownej.

Lądowanie skuterów na plaży zachodniej możliwe jest poza obszarem oznakowanych kąpielisk oraz miejscami kąpieli osób przy zachowaniu minimalnej prędkości oraz poza obszarem wojskowym znajdującym się pomiędzy falochronem zachodnim i oznakowanym usypiskiem kamiennym na plaży.

Źródło: Urząd Miasta

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend