Złodziej wszedł do apartamentu przez uchylone okno. 27-latek już w rękach policji

You are currently viewing Złodziej wszedł do apartamentu przez uchylone okno. 27-latek już w rękach policji

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Kołobrzegu, który jest podejrzany o kradzieże i włamania.


Sprawca wszedł do mieszkania przez uchylone okno w momencie, gdy właściciele spali. Z apartamentu zabrał m.in. portfel z dokumentami, karty płatnicze, pieniądze, telefon komórkowy a tak, że kluczyk od samochodu, do którego się włamał. Mężczyzna podejrzewany był również o kradzież dokumentów oraz kart płatniczych z otwartego samochodu zaparkowanego w Grzybowie. Przy użyciu skradzionych kart próbował dokonać wypłaty w bankomacie.

Policjanci od razu zaczęli szukać sprawcy. Między innymi na podstawie informacji przekazanych przez pokrzywdzonych i własnych typowań. Kilka dni po zgłoszeniu kryminalni zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przesłuchali 27-latka i postawili mu zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy o tym, że każdy z nas musi dbać o własne bezpieczeństwo i we właściwy sposób zabezpieczać swoje mienie, po to, aby nie stać się ofiarą złodzieja, dlatego przypominamy: wychodząc z domu, zamykaj wszystkie drzwi i okna, nawet jeżeli wychodzisz na chwilę, złodziej nie potrzebuje wiele czasu, aby wejść do Twojego mieszkania.

Dodaj komentarz