1 czerwca, Adebar, Piotr Damasiewicz – Jazzowe Pomorze Zachodnie – Śledź Młody Jazz, godz. 19

Zapraszamy na koncert corocznego cyklu Jazzowe Pomorze Zachodnie, który odbywa się przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

W tym roku cykl Jazzowe Pomorze Zachodnie gości inicjatywę pod nazwą Śledź Młody Jazz.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wkrótce poinformujemy o tym jak zdobyć wejściówki.

PIOTR DAMASIEWICZ

Jeden z najbardziej oryginalnych trębaczy polskiej sceny jazzowej. Jego albumy „Alaman”, „Imprographic” czy „Mnemotaksja” były wymieniane w czołówce najważniejszych płyt na polskiej scenie muzyki jazzowej ostatnich lat. Damasiewicz już na początku profesjonalnej kariery zdobył nagrodę Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut roku 2012 za album Hadrony, nagrany z orkiestrą kameralną Aukso. Damasiewicz jest twórcą orkiestry Power of the Horns, gdzie przed podwojoną sekcją rytmiczną występuje co najmniej 5 instrumentów dętych. Nakładem oficyny For Tune w roku 2013 ukazała się pierwsza płyta zespołu – „Alaman” – doskonale przyjęta przez jazzową krytykę. W tym samym roku do sklepów trafiły także nagrania „Imprgraphic” kwartetu Damasiewicza, w którym improwizacja oparta jest na notacji graficznej. W roku 2014 premierę miał album „Mnemotaksja” – pierwszego dojrzałego kwartetu trębacza – z Gerardem Lebikiem na saksofonie tenorowym, Maciejem Garbowskim na kontrabasie i Wojciechem Romanowskim na perkusji. Od tamtego czasu artysta zagrał niezliczoną ilość koncertów, nagrał kilkanaście płyt i rozwijał swoje autorskie projekty. Piotr Damasiewicz „Into The Roots” to projekt muzyczny stworzony przez trzech wykonawców: Piotra Damasiewicza w roli trębacza, Zbigniewa Kozerę – kontrabasistę oraz perkusistę Pawła Szpurę. Ich muzyczne utwory są połączeniem trzech różnych stylów, które wzajemnie się uzupełniają i zachwycają naturalnym brzemieniem głosów i instrumentów.
Jako support zagra duet Patryk Piłasiewicz – Patryk Rynkiewicz Duet Piłasiewicz/Rynkiewicz tworzy muzykę improwizowaną na pograniczu jazzu, eksperymentu dźwiękowego i elektroniki, często nawiązując do muzyki etnicznej, ambientowej i transowej. Artyści wystąpili po raz pierwszy na Festiwalu Filmowym Przeźrocza w Bydgoszczy (2019) gdzie zaprezentowali na żywo autorską muzykę do filmu Dżigi Wiertowa Człowiek z kamerą. Obaj współtworzą projekt Skalpel Big Band oraz Grit Ensemble.

  • Patryk Piłasiewicz – kontrabas, elektronika
  • Patryk Rynkiewicz – trąbka, elektronika

Śledź Młody Jazz odbywa się od 3 lat. Główna ideą jest prezentacja najciekawszych młodych zespołów z nurtu muzyki improwizowanej

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend