W piątkowych działaniach uczestniczyło 9 funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci skontrolowali ponad 40 pojazdów i ujawnili kilkanaście wykroczeń. Wśród osób naruszających przepisy była 57-latka oraz 58-latek, którzy poruszali się hulajnogami elektrycznymi po spożyciu alkoholu. Oboje zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 1000 złotych.
Policjanci przypominają, że użytkownicy hulajnóg elektrycznych i innych urządzeń transportu mają obowiązek stosować się do przepisów ruchu drogowego oraz zachować szczególną ostrożność. Jazda po alkoholu stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
Policja apeluje o rozsądek, trzeźwość i odpowiedzialne korzystanie z hulajnóg oraz rowerów, szczególnie w okresie zwiększonego ruchu turystycznego i sprzyjającej pogody.