16 czerwca, Adebar, koncert CZARNOZIEM, godz. 19, bilety 30 zł

Czarnoziem to formacja tworzona przez Dawida Dąbrowskiego (syntezator modularny) i Michała Giżyckiego (klarnet basowy, saksofony).

Dawid Dąbrowski – muzyk, kompozytor teatralny i producent muzyczny. Autor instalacji audiowizualnych i performansów zrealizowanych w Polsce i zagranicą (Granica – Platforma TIU, Mariupol/Kiyv). Skomponował muzykę do m. in. spektakli “No More Tears” reż. Iwo Vedral (Polski Teatr Tańca w Poznaniu), “Opowieści z niepamięci” reż. Duda Paiva , (Teatr Animacji w Poznaniu), “Śmierć Komiwojażera” w reż. Iwo Vedrala (Teatr im. Węgierki w Białymstoku). Współtworzy takie zespoły jak Drogi Krajowe, Seti Setters, Dąbrowski/Mańko, Dust Digital oraz Czarnoziem, solowo występuje jako Resmover. Współorganizuje i kuratoruje festiwale: Hiatus i µHiatus w Poznaniu oraz Gadafest w Książu Wielkim.

Michał Giżycki – klarnecista, saksofonista, improwizator. Współpracował z muzykami sceny muzyki improwizowanej, eksperymentalnej, jazzowej, rockowej, folkowej, a także artystkami i artystami sztuk wizualnych, performatywnych, tancerkami i tancerzami. Wieloletnia praktyka pozwala mu na stosowanie rozbudowanych technik instrumentalnych, takich jak oddech cyrkulacyjny czy multiphonics. Założyciel TORF records – wydawnictwa z muzyką improwizowaną, free jazzową i kreatywną. Obecnie współtworzy: En quartet, Satori duo, Drogi Krajowe, Czarnoziem, MikrobioM, Oirt trio, duet Giżycki/Pakuła.

Duet odważnie kreuje własny niezależny język, korzysta z możliwości szerokiego spektrum gatunkowego – od eksperymentalnej elektroniki, muzyki improwizowanej po echa free jazzu i współczesnej muzyki elektroakustycznej.
Brzmienie Czarnoziemu doprecyzowało się w intensywnym procesie prób, sesji, koncertów, stało się wyraziste i przejrzyste fakturalnie: od bezruchu, sonorystycznego minimalizmu, poprzez gęste magmowe drony, enigmatyczne linie melodyczne do dzikiego noise’u i ekstatycznego free.
Muzycy wypracowali wymiar improwizacji, w którym tworzą koherentne struktury i dynamikę, nie rezygnując ze swych odrębności i inspirując się wzajemnie w kreacji dźwięku, narracji i ekspresji.
22 marca tego roku ukazał się ich debiutancki album – SOCHA, wydany przez Gusstaff Records / Don’t Sit On My Vinyl.

bandcamp: https://czarnoziem.bandcamp.com/

Bilety w cenie 30 /(norm.) / 20 (ulg.) do nabycia w dniu koncertu. Rezerwacje na bilety: lkadebar@gmail.com

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend