18-20 czerwca, plaża Centralna, Kołobrzeg Kite Challlenge, wstęp wolny

W ramach Kołobrzeg Kite Challlenge w terminie 18 – 20 czerwca 2021 r. na kołobrzeskiej plaży centralnej przy Latarni Morskiej odbędą się zawody kitesurfingowe i wingfoilowe w randze Pucharu Polski Polskiego Związku Kiteboardingu PZKite. Będzie to druga edycja tych zawodów jakie zadebiutowały w Kołobrzegu w sierpniu 2020 r. Zeszłoroczne zawody wzbudziły spore zainteresowanie widzów. Dawno nie widziano w Kołobrzegu tylu latawców kitesurfingowych ścigających się na jednej trasie.

Fot. Archiwum/Marek Augustyniak

Podczas regat będziemy mogli oglądać zmagania najlepszych polskich zawodników i spodziewamy się również gości zza granicy. W trzy dni zawodów zostaną rozegrane trzy klasy: Formuła Kite (olimpijska), Arrows (młodzieżowa) oraz Wingfoil, czyli najnowsza rewolucja w sportach wodnych – napędem zawodnika jest dmuchane skrzydło. Każdą z tych klas łączy hydro skrzydło, na jakim zawodnicy będą unosić deski nad wodą.

Polscy zawodnicy zaliczają się do światowej czołówki, a zawody tej rangi dadzą im możliwość osiągnięcia lepszych rezultatów sportowych i opływania w warunkach morskich.

Organizatorzy zbudują również plażową strefę, w której mieszkańcy i turyści będą mogli spędzić aktywnie czas na plaży i wodzie.

Dedykowany zawodom odcinek plaży centralnej jest jednym z najlepszych akwenów w Polsce ze względu na szeroki zakres kierunków wiatrowych pozwalający rozegrać zawody.

Informacje o Kołobrzeg Kite Challenge: https://www.facebook.com/KolobrzegKiteChallenge

kite kolobrzeg - 18-20 czerwca, plaża Centralna, Kołobrzeg Kite Challlenge, wstęp wolny

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend