20-letni motocyklista prowadził pod wpływem alkoholu

Kierowca crossa nie dostosował prędkości i stracił panowanie nad pojazdem. Po przebadaniu go alkomatem okazało się, że jest nietrzeźwy. Dodatkowo jechał bez uprawnień, a pojazd którym się poruszał był niedopuszczony do ruchu. Teraz 20-latka czekają bardzo surowe konsekwencje.

Dyżurny KPP Kołobrzeg odebrał informację dotyczącą wywrócenia się motocyklisty na zakręcie. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udali się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Kołobrzegu. Ustalili, że 20-letni kierowca nie dostosował prędkości pojazdu i wpadł w poślizg na zakręcie, a następnie przewrócił się.

Policjanci wykonali badanie na zawartość alkoholu i wynik był jednoznaczny, mężczyzna w trakcie prowadzenia pojazdu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach ujawniono, że kierowca poruszał się pojazdem typu cross bez wymaganych uprawnień do kierowania, a sam pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Mężczyznę czekają bardzo poważne konsekwencje prawne. Z uwagi na popełnione wykroczenia wobec kierowcy skierowano wniosek o ukaranie do sądu. W związku z jazdą pod wpływem alkoholu może usłyszeć wyrok nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend