25 maja, Centrala, koncert Anastazja z Mariupola, godz. 20, bilety 25 zł

Ukrainka z Donbasu przetłumaczyła piosenki kultowego autora z ZSRR na język polski i twierdzi, że to jest dobre, że to ma sens.

 Anastazja z Mariupola – dzikuska ze Wschodu i stypendystka Miasta Toruń w dziedzinie kultury 2024. Piosenkarka, literatka i jedna z „50 śmiałych kobiet” 2022 według Wysokich Obcasów. Tłumaczka i kreatorka projektu „Coj po polsku”, promującego twórczość legendy niepokornego rocka z ZSRR.

W 2023 z zespołem NAStalgia wydała studyjny album “Coj po polsku”. W poprzednim roku program koncertowy z tymi utworami wygrał konkurs muzyczny Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Wiktor Coj (1962 – 1990) – wokalista, aktor, ikona rocka zza wschodniej granicy, lider legendarnej grupy „Kino”, wciąż żywa legenda dla tych, którzy kochają „chropowate” brzmienie i wartościowe teksty. Autor inteligentnych a prostych, nasyconych emocjami i symbolami piosenek, które się nie starzeją, tylko dojrzewają jak dobre wino. A dzięki przekładom Anastazji z Mariupola możemy w pełni doświadczyć ich smaku z nutami buntu (przeciwko wojnom i niewoli) i marzeń (o zdrowszym świecie, w którym rządzi miłość).

Po koncercie możliwe nabycie CD z tym albumem.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend