25. najpiękniejszych plaż świata. Wśród nich cztery z Polski. Żadna od nas

Skyscanner, popularna na całym świecie wyszukiwarka tanich lotów przygotowała ranking najpiękniejszych plaż na świecie. Wśród nich są, i to na wysokich miejscach, aż cztery polskie. Niestety żadna z naszego powiatu.

Aż 4 nadbałtyckie kurorty znalazły się w rankingu 25 najpiękniejszych miejsc na relaks nad morzem. Najwyżej są Dębki, Łeba i Jurata. Co ciekawe polskie piaski wyprzedziły w rankingu te w Grecji, na Dominikanie, Malediwach i Florydzie.

Plaża w Dębkach uplasowała się na bardzo wysokim, bo 3. miejscu, przegrywając tylko z brazylijską Baia do Sancho i hiszpańską La Concha.

Jak uzasadnia swój wybór Skyscanner? „Bałtyckie plaże, choć nie są zbyt widoczne w światowych zestawieniach, nie ustępują urodą (a czasem wręcz przewyższają) te chorwackie czy greckie” – czytamy – „Deszczowa pogoda, która potrafi utrzymywać się dłuższy czas, zmniejsza szanse na zaistnienie na arenie międzynarodowej turystyki, co nie znaczy, że podróżni nie doceniają bałtyckich plaż. My to właśnie robimy! Na plaży w Dębkach spodoba ci się kolor piasku – żółty w odcieniu bieli. Najładniej jest jednak przy ujściu rzeki Piaśnicy do Bałtyku. Koniecznie musisz kiedyś tam poplażować.”

Tuż za Dębkami są plaża w Łebie i Juracie. Dlaczego Łeba? Bo, jak pisze Skyscanner „Tutejsze wybrzeże w zależności od odcinka oferuje turystom zarówno trochę spokoju (część niestrzeżona), sporo atrakcji i energii (plaża strzeżona przy centrum miasta), jak i obcowanie z naturą w pełnej krasie. Mowa, oczywiście, o ruchomych wydmach w Słowińskim Parku Krajobrazowym.”

Bang Tao na wyspie Puket w Tajlandii i Playa de las Catedrales, w hiszpańskiej Galicji zamykają 1. dziesiątkę.

Świnoujście jest poza ścisłą czołówką, ale ten kawałek polskiego wybrzeża też ma sporo do zaoferowania : „To miejsce czyste, piaszczyste i przyjazne do kąpieli, a co najlepsze ciągle go przybywa. W tej części wybrzeża morze odsuwa się od lądu, zostawiając mu pierwszeństwo” – czytamy w uzasadnieniu”. A na koniec jest informacja dla miłośników zwierząt: „Jest szansa, że na plaży spotkasz łabędzie”.

W rankingu nie ma kołobrzeskich plaż, ani tych z powiatu kołobrzeskiego.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend