28 listopada, RCK, „ZAPISKI Z WYGNANIA” (Krystyna Janda i Janusz Bogacki), godz. 18, bilety 80 zł

Z warszawskiego Teatru Polonia do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu… Sabina Baral „ZAPISKI Z WYGNANIA” w wykonaniu Krystyny Jandy i Janusza Bogackiego z zespołem. Termin: 28 LISTOPADA 2021 (niedziela), godz. 18.00 sala widowiskowa RCK.

„Ile cierpienia można znieść, zanim się nie oszaleje? Powychodzili z lasów, z dziur w ziemi, z szaf, piwnic i strychów, wyszli półżywi z obozów, wrócili z Syberii i Kazachstanu, do domu, do Polski. A potem, przez następne dwadzieścia trzy lata nie wyjechali (…). Chcieli mieszkać tutaj, tu, gdzie się urodzili ich rodzice i gdzie się urodziły ich dzieci – my. Po wojennej gehennie, po latach cierpienia i strachu, mimo wszystko jeszcze raz zadecydowali, że Polska to ich kraj. I tych ludzi po 1968 roku Polska wyrzuciła”.

Niemalże wprost z desek warszawskiego Teatru „Polonia”, po dwóch spektaklach zagranych tam 25 i 26.11 prezentować będziemy na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu jeden z najwybitniejszych ostatniej dekady, nagrodzony m.in. w plebiscycie O!Lśnienia 2018, spektakl „Zapiski z wygnania” w reżyserii Magdy Umer. „Zapiski z wygnania” to bardzo osobiste wspomnienia Sabiny Baral, dwudziestoletniej emigrantki roku 1968, która wyjechała razem z rodzicami: „Spektakl, którego emocje dzisiaj dzielimy, to moja osobista historia. Historia utraty i zyskania ojczyzny. Historia obrony godności. Historia samobójstwa mojej polskiej tożsamości, aby zrobić miejsce dla nowej. Opowiadam Wam o tym, bo mnie już tutaj nie ma, a Wy jesteście. I tutaj są Wasze dzieci”.

Krystyna Janda za rolę w spektaklu ZAPISKI Z WYGNANIA została wyróżniona, m.in. indywidualną nagrodą aktorską w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, nagrodą główną na XVII Festiwalu Prapremier Nie/Podległa 2018, tytułem najlepszej aktorki na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi, nagrodą główną oraz nagrodą publiczności na 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni oraz Grand Prix 59. Kaliskich Spotkań Teatralnych.

  • Adaptacja: Magda Umer i Krystyna Janda
  • Opracowanie i kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki
  • Realizacja dźwięku: Michał Cacko
  • Projekcje: Radosław Grabski
  • Producent wykonawczy i asystentka reżysera: Ewa Ratkowska
  • Obsada: Krystyna Janda i Janusz Bogacki z zespołem muzycznym w składzie: Tomasz Bogacki (gitara), Mateusz Dobosz/Paweł Pańta (kontrabas), Bogdan Kulik (perkusja), Marek Zebura (skrzypce)
  • Czas trwania: 100 minut, bez przerwy
  • Data premiery: 09 marca 2018

Spektakl zostanie wystawiony w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta 28 listopada, w niedzielę, o godz. 18.00. Bilety w cenie 80 zł (normalne), 70 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK do dnia 27.11.2021 r. W dniu koncertu wszystkie bilety w cenie 80 zł. Bilety dostępne również na www.kupbilecik.pl

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend