29-30 września, X Kołobrzeskie Dni Seniora Senioralia, wstęp wolny

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kołobrzegu oraz Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zapraszają na JUBILEUSZOWE SENIORALIA – X KOŁOBRZESKIE DNI SENIORA w dniach 29 – 30 września 2023 r.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kołobrzegu i Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta mają zaszczyt zaprosić na  X Kołobrzeskie Dni Seniora Senioralia  w dniach 29 i 30 września 2023. SENIORALIA to okazja do spotkań przedstawicieli wielu Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz innych ugrupowań senioralnych, sprzyjająca tworzeniu nowych i rozwijaniu istniejących już wzajemnych relacji oraz inicjowaniu  efektywnych, partnerskich działań. W piątek, 29.09.2023 o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta inauguracja w sali widowiskowej RCK, podczas której  gościć będziemy  liderów z UTW i innych stowarzyszeń senioralnych. Kołobrzescy seniorzy z rąk Prezydenta Miasta Kołobrzeg Anny Mieczkowskiej odbiorą klucze do jego bram by rozpocząć świętowanie Senioraliów. W programie inauguracji znajdzie się również film prezentujący imprezę na przestrzeni 10.ciu jubileuszowych lat oraz debata  pt. „Co to znaczy być przyjaznym dla seniora?”. Część artystyczną wypełnią kołobrzescy poeci  z grupy Mewa prezentując program słowno-muzyczny. W drugim dniu Senioraliów, 30 września w sobotę  o godz. 11.00 sprzed budynku Regionalnego Centrum Kultury wyruszy barwny korowód seniorów, który przemaszeruje ulicami miasta oraz promenadą nadmorską. Korowód prowadzić będzie Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej. Zachęcamy do dołączenia! Po przybyciu na scenę plenerową RCK (ok. godz.12.00) odbędą się tutaj   oraz prezentacje artystyczne zespołów Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Kołobrzegu i regionu. Zaprezentują się zespoły taneczne, wokalne, kabaret Pend-do-Lini, chóry oraz „Wizjonerski pokaz mody”. W tegorocznych Senioraliach biorą udział m.in. wykonawcy z Koszalina, Goleniowa, Szczecina, Barlinka, Stargardu, Kamienia Pomorskiego, Słupska, Polic, Czaplinka, Drawska Pomorskiego, Nowogardu i in. Zapraszamy publiczność w każdym wieku na scenę plenerową RCK  do podziwiania i oklaskiwania popisów artystycznych seniorów, którzy czasem dopiero teraz znaleźli czas na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, bo na to, jak się okazuje nigdy nie jest za późno!

 • 29.09.2023 (piątek)
  • 11.00, sala widowiskowa RCK Obchody jubileuszu X lecia Senioraliów, wystąpienia gości, debata „Co to znaczy być przyjaznym dla seniora?”, oficjalne otwarcie Jubileuszowych Senioraliów przez Prezydenta Miasta Annę Mieczkowską i wręczenie seniorom klucza do miasta, część artystyczna: poezja kołobrzeskich poetów MEWA (występ słowno – muzyczny)
 • 30.09.2023 (sobota)
  • 10.30 zbiórka pod RCK
  • 11.00 korowód ulicami miasta i promenadą nadmorską prowadzony przez Orkiestrę Dętą im. Ziemi Sławieńskiej
  • 12.00 scena plenerowa RCK „Wizjonerski pokaz mody”
  • 12.30 prezentacje artystyczne zespołów artystycznych UTW z regionu i Kołobrzegu

Wstęp wolny.

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta ul. Solna 1

1 Komentarz

Napisz komentarz
 1. 27 listopada, 10:30 kajm

  No to przy tym temacie polecam poczytać – http://abranetis.pl/co-dla-seniora/tjvp/jak-wzmocnic-odpornosc-u-seniora.html Bo to jednak robi różnicę. Oczywiście każdemu może pasować coś innego, ale tutaj macie wszystko poukładane.

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend