30 czerwca to ważna data. Wtedy mają zakończyć się trzy duże inwestycje w strefie uzdrowiskowej

30 czerwca to wspólna data zakończenia robót budowlanych przy trzech dużych inwestycjach w strefie uzdrowiskowej w Kołobrzegu.

Chodzi o przebudowę ścieżki rowerowo-pieszej do Podczela i promenady na odcinku od kortów tenisowych do kamiennego szańca oraz robót drogowych w centrum uzdrowiska (przebudowa ul. Towarowej i Zdrojowej oraz budowa dwóch rond).

To trzy kluczowe inwestycje w tej strefie miasta. Wszystkie mają zakończyć się w sobotę, czyli zanim sezon letni rozkręci się na dobre. I jak zapewniono nas w Urzędzie Miasta jedynie przy przebudowie promenady drobne prace wykończeniowe mogą potrwać dwa tygodnie dłużej.

– 30 czerwca inwestycje mają być gotowe do odbioru i jak zapewniają nas wykonawcy tak będzie – usłyszeliśmy w Urzędzie Miasta.

Oznacza to że w centrum uzdrowiska ruch samochodowy będzie odbywał się już bez ograniczeń ( w tej chwili rondo u zbiegu ulic Solnej, Reymonta i Zdrojowej jest zamknięte). Ścieżka rowerowo-piesza do Podczela będzie otwarta, a promenadą będzie można spacerować bez przeszkód.

Pierwsze zdjęcie poniżej: Tak jeszcze kilka dni temu wyglądało rondo u zbiegu ulic Solnej, Reymonta i Zdrojowej. Do soboty ma być gotowe.

rondo małe - 30 czerwca to ważna data. Wtedy mają zakończyć się trzy duże inwestycje w strefie uzdrowiskowej

Ścieżka pieszo-rowerowa to malowniczy szlak nad morzem którym szybko można dostać się do Podczela. Zniszczyły ją sztormy na początku ubiegłego roku. Stąd konieczność jej ekspresowej odbudowy.

1 - 30 czerwca to ważna data. Wtedy mają zakończyć się trzy duże inwestycje w strefie uzdrowiskowej2 1 - 30 czerwca to ważna data. Wtedy mają zakończyć się trzy duże inwestycje w strefie uzdrowiskowej

Promenada na odcinku od kortów tenisowych do kamiennego szańca jest naturalną kontynuacją promenady Rodziewiczówny.

4 - 30 czerwca to ważna data. Wtedy mają zakończyć się trzy duże inwestycje w strefie uzdrowiskowej

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend