30 lipca, bazylika, koncert inauguracyjny festiwalu „Muzyka w katedrze”, godz. 20.30, bilet 40 zł

You are currently viewing 30 lipca, bazylika, koncert inauguracyjny festiwalu „Muzyka w katedrze”, godz. 20.30, bilet 40 zł

30 LIPCA 2020  GODZ. 20.30 BAZYLIKA W KOŁOBRZEGU

XX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL „MUZYKA W KATEDRZE”

PERŁY BAROKU – KONCERT INAUGURACYJNY

Covent Garden Soloists – soliści/liderzy Covent Garden Opera House w Londynie z towarzyszeniem liderów Baltic Neopolis Orchestra

Regionalne Centrum Kultury zaprasza do udziału w inauguracji jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych sezonu wakacyjnego w Kołobrzegu. XX jubileuszowa edycja festiwalu „Muzyka w Katedrze” z konieczności została skrócona, ale program, który przygotowano wraz z dyrektorem artystycznym Przemysławem Kieliszewskim z pewnością zaspokoi gusta najwytrawniejszych słuchaczy i zrekompensuje mniejszą liczbę koncertów.

W czasach pandemii o wizycie w londyńskiej Covent Opera House łatwiej pomarzyć niż ją zrealizować. My jednak, wraz ze Stowarzyszeniem Baltic Neopolis Orchestra – organizatorem VI Baltic Neopolis Festiwal pokonaliśmy wiele barier, aby zaprosić solistów/liderów słynnej opery do Kołobrzegu. To będzie mocny początek festiwalu i wyjątkowa okazja dla Państwa, by przeżyć niezapomniane muzyczne doznania i zobaczyć światowej sławy solistów na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Zespół Covent Garden Soloists od debiutu w Wielkiej Brytanii  występował w wielu krajach, m.in. w Hiszpanii, Bułgarii, Japonii i Niemczech, współpracuje z najlepszymi solistami pojawiającymi się w Operze, ale także z wirtuozami z prestiżowych instytucji artystycznych na całym świecie. Prowadzony jest przez Vasko Vassileva,  który stanowisko koncertmistrza w londyńskim Royal Opera House objął  w wieku 23 lat jako najmłodszy w historii instytucji. W Kołobrzegu wspierani przez liderów szczecińskiej Baltic Neopolis Orchestra wystąpią wspomniany Vasko Vassilev (skrzypce, prowadzenie), Soh Yon Kim i  Henry Douglas Chandler (skrzypce), Andriy Viytovych (altówka),  Christopher David Vanderspar (wiolonczela) i Tony Hougham (kontrabas). W programie: Kanon D-dur Johanna Pachelbela, słynna Aria na strunie G Johanna Sebastiana Bacha,  Podwójny Koncert skrzypcowy a-moll Antonio Vivaldiego, Passacaglia op. 20 nr 2 Johana Halvorsena i Concerto Grosso Arcangelo Corellego. 

Bilety na koncert w cenie: 40 zł normalne i 35 zł ulgowe ( dzieci, młodzież, emeryci i renciści) do nabycia: w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1, przy wejściu do Bazyliki w czwartek, godzinę przed koncertem i na stronie www.kupbilecik.pl. Przypominamy o obowiązujących rygorach sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa: prosimy o zabranie ze sobą maseczki zasłaniającej nos i usta oraz dostarczenie przed wejściem na koncert wypełnionej ankiety epidemiologicznej, którą pobrać można ze strony www.rck.kolobrzeg.eu, otrzymać w Regionalnym Centrum Kultury lub przed wejściem do Bazyliki.

Covent Garden Soloists

Zespół założony przez koncertmistrza Royal Opera House w Londynie, Vasko Vassileva w 1998 roku. Pod jego kierunkiem Soliści współpracowali ze światowej klasy dyrygentami, kompozytorami i wykonawcami. Od debiutu w Wielkiej Brytanii zespół występował w wielu krajach, m.in Hiszpanii, Bułgarii, Japonii i Niemczech. Zespół z Covent Garden współpracuje z najlepszymi solistami pojawiającymi się w Operze, ale także z wirtuozami z prestiżowych instytucji artystycznych na całym świecie. Specjalnie dobrany repertuar prezentuje niesamowite zdolności wykonawcze poszczególnych członków, a także szerokie spektrum stylów muzycznych. Rezultaty wykraczają poza sferę tradycyjnego repertuaru klasycznego, a każdy program to przygoda, pozwalająca publiczności i wykonawcom odkrywać nowe granice, gdzie tradycja miesza się z inwencją.

Dodaj komentarz