Radni zdecydowali: przychodnia przy Waryńskiego trafi na 25 lat do Feniksa

Radni Rady Miasta jednogłośnie zgodzili się oddać w nieodpłatne użytkowanie budynek przy ulicy Waryńskiego Stowarzyszeniu „Feniks”. Co ciekawe, na stole była też konkurencyjna oferta.

Budynek przy ulicy Waryńskiego ma być oddany Stowarzyszeniu na 25 lat. Stowarzyszenie chce pozyskać środki zewnętrzne na remont i stworzyć tu Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzaniami Psychicznymi, które będzie m.in. miejscem szybkiego reagowania w sytuacji nagłych problemów i kryzysów.

Co ciekawe, o budynek starała się też jedna z Kołobrzeskich firm – podczas ostatniego posiedzenia komisji budżetowo-gospodarczej Jacek Gardzielik z Coffeedesk przedstawił swoją propozycję wykorzystania budynku.

-Mamy koncepcję hostelu skierowanego do młodych ludzi z całego świata, czyli miejsca, którego nie ma w Kołobrzegu. Nie mamy oferty skierowanej do tej grupy odwiedzających Kołobrzeg – mówił podczas komisji Jacek Gardzielik – Mamy hotele, które są często poza ich budżetowymi możliwościami.

Coffeedesk chciał kupić lub odpłatnie wynająć budynek. Dziś podczas sesji Rady Miasta radni jednogłośnie zdecydowali, że nieodpłatnie dzierżawić będzie go Feniks.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend