Umowy na nowe nasadzenia w przedwojennym stylu oraz kwietniki podpisane (zdjęcia)

You are currently viewing Umowy na nowe nasadzenia w przedwojennym stylu oraz kwietniki podpisane (zdjęcia)

Prezydent Anna Mieczkowska podpisała dziś dwie umowy na wykonanie obsady i utrzymanie zieleni w naszym mieście. Przypomnijmy, że nowe nasadzenia mają być inspirowane lub wprost nawiązywać do tych, jakie były w Kołobrzegu przed wojną. Wizualizacje planowanych nasadzeń roślin ozdobnych publikujemy pod tekstem.

Pierwsza umowa, której wykonawcą jest firma E.Z. Life Filip Żulicki to „Wykonanie obsady i utrzymanie roślinności wieloletniej na terenie miasta Kołobrzeg”Wynagrodzenie za realizację całej usługi wynosi 398 165, 65 zł brutto.

-To nowe spojrzenie na zieleń i ukwiecenie najważniejszych miejsc w Kołobrzegu. W nowej odsłonie zobaczymy Skwer Miast Partnerskich, Plac 18 Marca, dojście do kołobrzeskiego molo, kwietniki wokół ratusza czy Skwer Pana Tadeusza w Podczelu – mówią miejscy urzędnicy -Rośliny to głównie różaneczniki, różne odmiany traw ozdobnych, forsycje, jałowce i wiele innych.

Druga umowa, której wykonawcą jest Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu Sp. Z o.o.to „Wykonanie obsady i utrzymanie kwietników sezonowych, konstrukcji kwietników przestrzennych, krzewów bylin roślin rabatowych i innej roślinności na terenie miasta Kołobrzeg”. Wynagrodzenie za realizację całej usługi wynosi 364 087,32zł brutto

Jak co roku  osadzie będą podlegały konstrukcje przestrzenne oraz klomby i gazony na terenie miasta. W nich pojawią się między innymi wrzosy, pelargonie, begonie, żywotnik i różne gatunki traw ozdobnych.

Dodaj komentarz