4 lipca, amfiteatr, Letni Festiwal Operowy, godz. 20, bilety 20 zł

4 lipca w Kołobrzegu odbędzie się III Letni Festiwal Operowy. W Kołobrzegu realizowany on jest w ramach jubileuszowego X Festiwalu opery i operetki „Muzyka dla wszystkich”.

Mieszkańcy oraz turyści, także z zagranicy, będą mogli obejrzeć wspaniałe widowiska z udziałem solistów i orkiestry Opery na Zamku pod batutą Vladimira Kiradjieva. Wspaniała zabawa zapewniona, wystarczy zabrać ze sobą dobry nastrój i… „jako taką” pogodę. Choć i ta gorsza podczas tego wydarzenia humoru widzom na pewno nie popsuje. Wspaniała muzyka, śpiew, światła zagłuszą każdy niepowołany „dodatek”. To będą niezapomniane letnie wieczory w plenerze!

Wieczorami, gdy już pora odpocząć od słońca i plażowania – Opera na Zamku zaoferuje widzom wysokiej jakości muzyczny nadmorski rejs, wraz z artystami Opery, orkiestrą i muzyką graną na żywo. To będzie niezwykły wyjazd Opery poza własną siedzibę… na plaże, do amfiteatru. W 2020 roku, czyli przed pandemią, na koncerty LOF-u przyszło ponad 8,5 tysiąca widzów, a taka liczba udowadnia, że festiwal operowy w województwie zachodniopomorskim, które niezwykle szybko rozwija turystykę, jest bardzo mieszkańcom i turystom potrzebny. Kurorty to doskonałe miejsca na pokazanie artystycznych możliwości jedynego w regionie teatru muzycznego i uprzyjemnienie czasu wczasowiczom, spragnionych dźwięków. Do tej pory latem, kiedy z reguły artyści nabierają sił i przygotowują się do kolejnego sezonu artystycznego, w kurortach nadmorskich brakowało tak dużych widowisk ze sfery kultury wysokiej. Są festiwale, koncerty techno, disco polo… Ale potrzebny jest też wypoczynek przy muzyce klasycznej, bo przecież wielu melomanów spędza wakacje nad morzem. Zresztą nie trzeba być miłośnikiem muzyki klasycznej, by zakochać się w muzyce, którą zaoferuje Opera na Zamku. Repertuar będzie „lekki”, pełen szlagierów z oper, operetek i musicali, tych, o których nawet często nie wiemy, że znamy je świetnie – znamy i lubimy. Bilety na koncert w Kołobrzegu w cenie 20 zł do nabycia w RCK i w kasie amfiteatru.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend