To był udany długi weekend w Kołobrzegu. Nie tylko ze względu na dobrą pogodę (ZDJĘCIA)

W długi czerwcowy weekend dopisała pogoda. Mieszkańcy i turyści wolny czas spędzali nie tylko na plaży, do wyboru mieli też przynajmniej trzy ciekawe wydarzenia, na które wstęp był całkowicie darmowy.

W sobotę i w niedzielę można było odwiedzić m.in. Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie trwał ekologiczny festiwal „Między Mostami”. Gościem specjalnym była pisarka, dziennikarka, propagatorka dobrego traktowania zwierząt Dorota Sumińska oraz Ewa i Paweł Piątek z „Pasieki Dredziarza”. W programie były m.in. warsztaty pszczelarskie i plastyczne, turnieje gier planszowych i mikro forum organizacji ochrony przyrody.

W porcie jachtowym przez całą sobotę bawiliśmy się w ramach otwarcia sezonu żeglarskiego, m.in. z tej okazji w Kołobrzegu gościło radio Zet, na którego antenie od godz. 10 do 13 trwał – nadawany tego dnia z kurortu – program Beaty Tadli „To właśnie weekend”. Wieczorem świetny koncert zagrał John Porter & The Helicopters.

Z kolei w Budzistowie w miniony weekend czas cofnął się do wczesnego średniowiecza za sprawą rekonstruktorów dawnych rzemiosł i obyczajów. Piknik edukacyjno-historyczny, który osadzony był w realiach pierwszych Piastów, okazał się świetną rozrywką i żywą lekcją historii dla całych rodzin (z tego wydarzenia galerię zdjęć opublikujemy osobno).

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend