5-6 czerwca, biblioteka, Eko Festiwal „MIĘDZY MOSTAMI”, wstęp wolny

W nowej strefie wypoczynku nad Parsętą, na bulwarze przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima w Kołobrzegu po raz pierwszy w Kołobrzegu odbędzie się Eko Festiwal „Między Mostami”. Spotkania, prelekcje, warsztaty pszczelarskie, animacje zabaw, to tylko niektóre z przygotowanych przez bibliotekę atrakcji. 

Sobota (5.06.21)

-godz. 12 – Otwarcie Festiwalu
-godz. 12.30„Pasieka dredziarza” – Ewa i Paweł Piątek – prelekcja o pszczołach dla całych rodzin (min. jak złapać rójkę, kiedy jest odpowiedni moment na pierwsze miodobranie i czy można częstować pszczoły ciastem….)

-godz. 14Dorota Sumińska – spotkanie autorskie dla dzieci. Dziennikarka, lekarz weterynarii, autorka poczytnych książek m.in. o zwierzętach domowych. Jedną z nich jest – wydana w 2015 roku a bardzo dobrze przyjęta przez najmłodszych czytelników – pozycja o wdzięcznym tytule „Dlaczego oczy kota świecą w nocy?”.

-godz. 15.30 „Pasieka dredziarza” –Ewa i Paweł Piątek –spotkanie autorskie. „Pasieka Dredziarza” to miejsce na ziemi, w którym hygge zaistniało w praktyce. Ta książka to opowieść o realizowaniu marzeń. O życiu w rytmie afrykańskich bębnów i realizowanej każdego dnia filozofii slow life, o ekomacierzyństwie, o rodzinie, wreszcie o miłości do przyrody i do świata, którego trzeba być częścią, a nie pępkiem.

-godz. 17 Dorota Sumińska – spotkanie autorskie, m.in. promocja książki „Dość” .To książka protest. Książka manifest. Dość! – krzyczy Dorota Sumińska, bo jak nikt inny rozumie zwierzęta i z dnia na dzień coraz bardziej nienawidzi ludzkości, która uważa się za ważniejszą od wszystkiego, co człowiekiem nie jest.

-godz. 18 Festiwalowe jam session. Wraz Pawłem Piątkiem „djembefolem” zapraszamy na wspólne muzykowanie ?  

Niedziela (6.06.21)

-godz. 12:00- 16:00 Mikro forum organizacji ochrony przygody. To nowa inicjatywa w regionie wynikająca z chęci usystematyzowania wiedzy, wskazaniu liderów i wymiany doświadczeń, a także prezentacja działań miasta w zakresie ochrony przyrody.

5-6.06.21 (sobota – niedziela) godz. 12.00-15.00 Bulwar nad Parsętą  

 – Warsztaty pszczelarskie–budowanie hoteli dla dzikich zapylaczy, poidełek dla owadów oraz sadzenie roślin miododajnych
– Bajkopisanie – warsztat oparty na autorskiej metodzie pracy z dziećmi do 16 roku życia bazującej na Hatha jodze. Celem pracy jest uświadomienie drogi komunikacji z samym sobą, jako podstawowej potrzeby do szczęśliwego życia, a- w szerokim ujęciu- szczęśliwej Ziemi. Joga otwiera, a twórcza praca wydobywa pytania i odpowiedzi zapisane w każdym człowieku. Proponowane intuicyjne sposoby, w których dziecko czuje się tak dobrze jak ryba w wodzie, stają się naturalnym przewodnikiem, ale i swoistą terapią.

– Warsztaty plastyczne – Celem warsztatów jest recycling, czyli wykorzystanie surowców wtórnych np. typu zużyte płyty CD,  tekturowe opakowania po jajkach, patyki, resztki włóczek  i „wyczarowanie” z nich nowych  użytecznych rzeczy. Wykonane własnoręcznie przedmioty każdy uczestnik zabierze ze sobą do domu. Warsztaty będą formą zabawy, integracją przy tworzeniu pięknych rzeczy z recyklingu.

5.06 – zajęcia wykorzystujące zużyte płyty CD – wykonamy m.in. ozdoby do powieszenia w domu lub w ogrodzie oraz bączki do zabawy
6.06 – zajęcia bazujące na wykorzystaniu opakowań po jajkach, patyków, włóczek – wykonanie dekoracji do pokoju: ryby, syreny etc.
(Uczestnicy zajęć mogą przynieść na warsztaty własne surowce wtórne: płyty CD,  opakowania po jajkach, patyki, włóczki)  

– Stoisko książkami o tematyce ekologicznej, nowości wydawnicze
– Inauguracja działalności Klubu Gier Planszowych O’Gry
 
– Rodzinne eko gry i animacje zabaw. 

WSTĘP WOLNY 

biblo 21 festiwal 1 1 725x1024 - 5-6 czerwca, biblioteka, Eko Festiwal „MIĘDZY MOSTAMI”, wstęp wolny

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend