5 grudnia, biblioteka, spotkanie z pisarką Elżbietą Cherezińską, godz. 17, bezpłatne wejściówki

ELŻBIETA CHEREZIŃSKA – kołobrzeżanka, z wykształcenia teatrolożka, specjalizuje się w powieści historycznej. Zadebiutowała w 2005 roku napisaną wspólnie z Szewachem Weissem literacką biografią ambasadora – Z jednej strony, z drugiej strony.

Tematykę Holokaustu kontynuowała w Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum. II wojnie światowej poświęciła cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem Legion, powieść uderzającą w czarną legendę Brygady Świętokrzyskiej. Świetne recenzje zebrał Turniej Cieni, epicka opowieść o XIX – wiecznej grze wielkich mocarstw.

Największą popularność przyniosły jej jednak cykle powieści średniowiecznych: Północna droga (czterotomowa opowieść o Skandynawii w czasach wikingów), Harda, Królowa – powieści o Świętosławie, córce Mieszka I, królowej czterech tronów oraz pięciotomowy cykl Odrodzone Królestwo opowiadający o końcu rozbicia dzielnicowego i drodze na tron Władysława Łokietka.

Od 2021 roku powieści Harda i Królowa obecne są na rynku amerykańskim, jako The Widow Queen i The Last Crown.

Obecnie ukazała się jej najnowsza książka Sydonia. Słowo się rzekło, poświęcona losom najsłynniejszej pomorskiej czarownicy, Sydonii von Bork.

5.12.2023 r. (wtorek), g. 17:00.
Biblioteka Ogrody ul. Żółkiewskiego 6.
Bezpłatne wejściówki dostępne w Bibliotece Ogrody oraz Czytelni Prasy – ul. Frankowskiego 3 od 29.11.2023 r.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend