7-9 lipca, Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”

W tym roku po raz piąty zorganizowany zostanie Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”, poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich pieśniarzy i kompozytorów XX i XXI wieku, którego dokonania stanowią dziś część narodowego dziedzictwa kultury.

Jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca 2023 roku w Kołobrzegu. Nie zabraknie premierowych koncertów i nawet muzyki filmowej.

Najważniejszym jednak punktem Przeglądu „Pamiątki” jest konkurs na interpretację piosenek z dorobku Przemysława Gintrowskiego, który rozpocznie się w piątek 7 lipca o godz. 17.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta przy ul. Solnej 1.

O nagrody finansowe przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Zarządu TVP S.A oraz Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP będzie się ubiegać 24 wykonawców (soliści i zespoły), którzy przyjadą  do Kołobrzegu między innymi z Zamościa, Krakowa, Warszawy, Gdańska, Łodzi, Zabrza, Poznania, Bytowa czy Szczecinka.

Pierwszą premierą artystyczną przygotowaną specjalnie na jubileuszową edycję będzie koncert pt. „WYKOPALISKA” z udziałem znakomitej piosenkarki Natalii Sikory i córki barda Julii Gintrowskiej. Na koncert złożą się piosenki Przemysława Gintrowskiego opowiadające o zmaganiach człowieka na drodze do własnej wolności, prawdy i piękna w życiu.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend