8 lipca, katedra, „Muzyka w katedrze”/koncert inauguracyjny, godz. 20.30, bilety 30 zł/ 25 zł

8 LIPCA KONCERT INAUGURACYJNY „OGNISTA INAUGURACJA”

 • Trio con Fuoco
 • Edyta Wolańska – skrzypce
 • Natalia Wesołowska – wiolonczela
 • Oleg Wolański – akordeon, organy

Program:

 • Ennio Morricone Misja (1928 – 2020)
 • Antonio Vivaldi Koncert podwójny d-moll na skrzypce i organy (1678 – 1741) (opr. na skrzypce i akordeon O. Wolański)
 • Wiktor Gubanow Walc musette (ur. 1955)
 • Béla Bartók Tańce rumuńskie (1881 – 1945)
 • Astor Piazzolla Oblivion (1921 – 1992)
 • Johannes Brahms Taniec węgierski nr 1 (1833 – 1897)
 • Astor Piazzolla Cztery Pory Roku w Buenos Aires

Zapraszamy na koncert inauguracyjny XXI Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze”, który odbędzie się w drugi lipcowy czwartek, 8 lipca o godz. 20.30 w Bazylice w Kołobrzegu. W koncercie wystąpi szczecińska formacja Trio con Fuoco w składzie: Edyta Wolańska – skrzypce, Natalia Wesołowska – wiolonczela, Oleg Wolański – akordeon. Koncert rozpocznie krótka niespodzianka z katedralnymi organami i Ennio Moricone w roli głównej – kompozycję z filmu „Misja” zagra Oleg Wolański, który jest również znany jako organista.

W programie koncertu znajdzie się również Koncert podwójny d-moll na skrzypce i organy Antonio Vivaldiego, Tańce rumuńskie Béli Bartóka oraz Taniec węgierski nr 1 Johannesa Brahmsa. Koncert uatrakcyjną oraz tytułowej”ognistości” dodadzą mu dwie kompozycje niezrównanego Astora Piazzoli w 100-lecie urodzin kompozytora: Cztery Pory Roku w Buenos Aires i Oblivion.

Bilety na koncert w cenie: 30 zł normalne i 25 zł ulgowe (dzieci, młodzież, emeryci i renciści) do nabycia: w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1, przy wejściu do Bazyliki w czwartek, godzinę przed koncertem i na stronie www.kupbilecik.pl. Przypominamy o obowiązujących rygorach sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa: prosimy o zabranie ze sobą maseczki zasłaniającej nos i usta oraz zajmowanie miejsc wskazanych przez organizatorów.

Krótkie notki biograficzne:

Natalia Wesołowska – jako kameralistka i muzyk orkiestrowy występowała w USA, Niemczech, Danii, Holandii, Czechach, na Litwie i Ukrainie. Związana z Filharmonią im.M. Karłowicza w Szczecinie, współprowadziła Szczecińską Młodzieżową Orkiestrę Kameralną. Uczestniczka krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, dwukrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów.

Edyta Wolańska – laureatka wielu konkursów m.in. Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Skrzypków w Bystrzycy Kłodzkiej, finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. G. Bacewicz we Wrocławiu i Concorso Musicale Europeo Città di Filadelfia we Włoszech. Solistka grupy pierwszych skrzypiec Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, koncertmistrzyni wielu międzynarodowych projektów orkiestrowych.

Oleg Wolański – organista i akordeonista, laureat wielu międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych, m. in XX Festa Internazionale Della Fisarmonica Erbezzo (Grand Prix) oraz XVIII Festival Internazionale Della Fisarmonica „Dolomiti” (Grand Prix). Jako solista akordeonista koncertował z wieloma europejskimi zespołami, orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend