Zaproszenie do gry w scrabble

You are currently viewing Zaproszenie do gry w scrabble

Jest jedna całkiem bezpłatna i bezpieczna metoda by poprawić pracę mózgu i przy okazji doskonale się bawić.

Dbamy o nasze zdrowie ćwicząc ciało, biegając, pływając czy uprawiając inne sporty. Pora by zadbać też o nasz umysł.

– Doskonałym narzędziem do takich ćwiczeń jest gra w scrabble, ponieważ wymaga ona zupełnie nowych połączeń neuronowych w naszym mózgu – przekonują członkowie kołobrzeskiego Klubu Scrabblowego START – Ta dyscyplina nie tylko ćwiczy pamięć, umiejętność liczenia czy anagramowania, ale przede wszystkim uczy myślenia strategicznego, sprawnego podejmowania decyzji i gospodarowania czasem. Przy tym wszystkim gra sportowa w scrabble daje nam dreszczyk rywalizacji i emocje jakich nie zaznamy nigdzie indziej.

Klub działa w Kołobrzegu od ponad dwóch lat. Członkowie klubu spotykają się w każdy piątek w godzinach od 16.30  do 20.30. Każdy może przyjść do restauracji  na drugim piętrze w kompleksie Milenium przy ul. Łopuskiego 38 i rozpocząć swoją przygodę ze scrabblami. Zajęcia są bezpłatnie, a cały potrzebny sprzęt jest dostępny na miejscu. Członkowie klubu serdecznie zapraszają osoby w każdym wieku od lat 8 do 108.

A czym są dokładnie scrabble? To gra jest przeznaczona dla 2, 3 lub 4 osób. Polega na losowaniu płytek z literami i kolejnym układaniu z nich słów na planszy . Słowa układane są w sposób przypominający krzyżówkę. Pierwsze słowo powinno przechodzić przez pole H8 (środek planszy). Każdy kolejny wyraz musi wykorzystywać co najmniej jedną literę znajdującą się już na planszy. Gracz, który nie może (lub nie chce – ze względów taktycznych) ułożyć z posiadanych liter poprawnego słowa, albo pasuje, albo wymienia litery. Ułożone słowa są punktowane, przy czym grę wygrywa ten, kto łącznie (we wszystkich wykonanych ruchach) zdobędzie większą liczbę punktów niż każdy z przeciwników.

Liczbę punktów oblicza się na podstawie wszystkich ułożonych lub uzupełnionych w danym ruchu słów, sumując wartości tworzących je liter. Każda litera ma określoną, stałą wartość punktową, przy czym wartość liter ułożonych w bieżącym ruchu na wybranych polach specjalnych. Oprócz premii literowych istnieją również m.in. premie słowne.

Dodaj komentarz