27 listopada, Adebar, warsztaty „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”, godz. 17, wstęp wolny

You are currently viewing 27 listopada, Adebar, warsztaty „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”, godz. 17, wstęp wolny

27 listopada, jak co roku rozpoczynamy cykl wydarzeń związanych z kampanią „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”. Kołobrzeg od kilku lat włącza się w kampanię.

W lokalnych stacjach radiowych można usłyszeć spoty kampanii „Przemoc jest słaba”, trwają konkursy plastyczny i literacki kierowane do dzieci i młodzieży, a w najbliższy poniedziałek, 27 listopada o godz. 17.00 zapraszamy do Adebaru na warsztaty prowadzone przez Danutę Sowińską i Martę Frej.

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu w ramach corocznej światowej kampanii „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet” zaprasza na warsztaty równościowe, których głównym celem jest podniesienie wiedzy oraz świadomości na temat przemocy i dyskryminacji wobec kobiet oraz wzmocnienie samooceny uczestniczek w walce z przemocą, której potencjalnie codziennie doświadczają. Warsztaty odbędą się w sześciu miastach Polski, w tym w Kołobrzegu.

Tematy, które zostaną poruszone podczas spotkania z Prowadzącymi – Martą Frej oraz Danutą Sowińską – to:

  1. PRZEMOC, w której mamy do czynienia z przemocą fizyczną, psychiczną, seksualną i ekonomiczną.
  2. DYSKRYMINACJA, w której mamy do czynienia z grupami defaworyzowanymi, dyskryminacją instytucjonalną, wykluczeniem, stereotypami, przekonaniami
  3. PEWNOŚĆ SIEBIE, w której mamy do czynienia ze świadomością ciała, zaznaczaniem swoich granic, asertywnością.
  4. ZDROWIE PSYCHICZNE, w którym mamy do czynienia z samookaleczeniami, depresją, kryzysem suicydalnym.

Marta Frej opowie o inspiracjach narysowania – stworzenia grafik w blokach tematycznych. Danuta doda tło naukowe i poprowadzi warsztaty o przeciwdziałaniu dyskryminacji, przemocy, samobójstw i podwyższaniu pewności siebie.

Prowadzące warsztaty:

Marta Frej – ilustratorka, artystka wizualna, prezeska Fundacji Kulturoholizm. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Za działalność artystyczną zaangażowaną w obronę równości płci i praw kobiet została wyróżniona nagrodą Okulary Równości 2015, przyznawaną przez Fundację im. I. Jarugi-Nowackiej. Laureatka nagrody O!lśnienia roku 2017 w kategorii: sztuka. Wraz z Agnieszką Graff wydała w 2015 r. książkę „Memy i grafy. Dżender, kasa i seks”, a w ubiegłym roku ukazał się jej komiks „Dromaderki”, oraz książka „150 Twarzy Marty Frej” . Najbardziej popularne prace to obrazy z podpisami ilustrujące współczesne życie kobiet w Polsce. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w różnych galeriach w całej Polsce. Ukończyła Holistyczną Szkołę Trenerów, oraz Latający Uniwersytet Praw Człowieka.

Danuta Sowińska – Dyplomowana suicydolożka, członkini Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Absolwentka interwencji kryzysowej i mediacji sądowej Uniwersytetu Gdańskiego. Założycielka i prezeska Fundacji DiversityPL. Absolwentka Szkoły Liderów. Producentka reportaży filmowych: „Moje problemy nie są błahe” i „W tym wieku można być szczęśliwym”. Dyplomowana coach z certyfikatem ACSTH. Trenerka antydyskryminacyjna i biznesowa. Trenerka w warszawskim projekcie „Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka”. Działaczka społeczna. Przedsiębiorczyni. Wydawczyni i autorka książki o zarządzaniu innowacją. Współtworzyła Model na Rzecz Równego Traktowania powołany przez Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Była nominowana do nagrody Natwest LGBT+ Diamonds oraz do Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza.

Warsztaty są skierowane do kobiet i osób czujących się kobietami. Wstęp wolny.

Pytania prosimy kierować pod adres: m.maj@um.kolobrzeg.pl.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Lewicowy publicysta

    Kolejne jakieś zindoktrynowane światopoglądowo spotkanie dla osób stojących po lewej stronie ideologicznej

  2. Maciej

    Jakich jeszcze praw brakuje kobietom? Do czego równać? O co kaman?

Dodaj komentarz