Autobusów Komunikacji Miejskiej w sezonie będzie mniej. Nie wszyscy oczekujący na przystanku będą mogli zabrać się naraz

-Korzystajmy z Komunikacji Miejskiej tylko wtedy, kiedy jest to konieczne – apeluje prezes Komunikacji Miejskiej, który nie ma dobrych wiadomości dla pasażerów, którzy często korzystają z transportu publicznego – w sezonie letnim, autobusów będzie mniej. Jest to spowodowane obostrzeniami wprowadzonymi z powodu epidemii koronawirusa.

Od 1 lipca zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy autobusów miejskiego przewoźnika. – Czeka nas nie lada zadanie – przyznaje prezes Komunikacji Miejskiej, Michał Jaczyński – Zgodnie z rozporządzeniem rządowym maksymalna liczba pasażerów to albo ta odpowiadająca wszystkim miejscom siedzącym w autobusie, albo połowa wszystkich miejsc w autobusie, zarówno stojących jak i siedzących. My przyjęliśmy, że jest to 45 osób. Jest to liczba, która w sposób diametralny wpłynie na jakość świadczonych przez nas usług.

45 pasażerów jadących w tym samym czasie autobusem oznacza, że będą one kursować zapełnione tylko w połowie.

-Zaplanowaliśmy mniejszą niż zwykle liczbę autobusów na liniach regularnych. Innymi słowy, obsługiwać stale miasto będzie mniej autobusów niż rok, dwa czy trzy lata temu. – dodaje Michał Jaczyński – Zrobiliśmy tak, by zachować w rezerwie jak największą liczbę autobusów na wypadek, gdy będziemy zostawiać na przystankach mieszkańców i turystów, a takie sytuacje będą niestety się zdarzać, bo nie będziemy mogli zabrać wszystkich. W takiej sytuacji będziemy mogli wysłać na taki przystanek dodatkowy autobus, by skrócić czas oczekiwania na kolejne połączenie.

Nowy rozkład jazdy powinniśmy poznać w ciągu kilku następnych dni. Już wiemy, że ograniczenia dotyczą m.in. linii nr 2 – „Dwójka” będzie kursować tylko od poniedziałku do piątku. Rzadziej będą jeździły autobusy popularnych linii 4 i 5.

Przypominamy, że w autobusie należy zakrywać nos i usta. Kierowca ma prawo odmówić zabrania osób, które nie przestrzegają tego nakazu.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend