Awaria prądu w lodówce społecznej. Jeżeli chcecie podzielić się nadwyżką jedzenia, wstrzymajcie się przynajmniej do jutra

Lodówka społeczna przy hotelu Centrum wypełniła się jedzeniem, które osoby w potrzebie mogą zabrać do domu. Jak na złość właśnie w święta, gdy taka jadłodzielnia może być szczególnie przydatna, doszło do awarii.

Fot. Archiwum

W maju 2023 r. w Kołobrzegu, przy hotelu Centrum stanęła pierwsza w powiecie kołobrzeskim lodówka społeczna, tzw. jadłodzielnia, by z jednej strony przeciwdziałać marnowaniu jedzenia, a z drugiej wspomóc potrzebujących. Można w niej zostawić nadwyżkę wciąż nadających się do spożycia produktów spożywczych. W ten sposób zamiast je wyrzucać możemy się nimi podzielić – żywność będzie czekać w lodówce na potrzebujących.

Jak na złość, przy okazji świąt, gdy lodówka szybko zapełniła się jedzeniem, doszło do awarii.

-Na chwilę obecną proszę nie przynosić jedzenia do lodówki społecznej, nastąpiła awaria prądu i oświetlenia w sprzęcie – napisała w mediach społecznościowych administratorka grupy, która zajmuje się przeciwdziałaniem marnowaniu żywności – Przede wszystkim zachęcam do dzielenia się i NIE MARNOWANIA jedzenia wiec z racji tego, proszę o wstrzymanie się, jutro postaram się ten problem rozwiązać. Tym samym zapraszam do częstowania się i odbioru żywności z lodówki zanim się zepsuje, bo jest tego sporo.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend