Wykonują ponad 1,5 tysiąca badań naszych serc rocznie. Teraz kupią nowy echokardiograf

You are currently viewing Wykonują ponad 1,5 tysiąca badań naszych serc rocznie. Teraz kupią nowy echokardiograf

Miasto Kołobrzeg oraz spółki Miejska Energetyka Cieplna oraz Miejskie Wodociągi i Kanalizacja wsparły Regionalny Szpital w Kołobrzegu kwotą 150 tys. zł. Lecznica przeznaczy ją na na zakup echokardiografu.

Specjalistyczny echokardiograf, który niedługo trafi do szpitala zastąpi wysłużony sprzęt na którym obecnie badani są pacjenci na oddziale kardiologii i pacjenci leczeni w trybie ambulatoryjnym w Poradni Kardiologicznej.

Rocznie za pomocą takiego sprzętu szpital wykonuje ponad 1600 badań echa serca.

Kilka słów o zastosowaniu echokardiografu: echokardiograf to sprzęt  do wykonywania echokardiografii (echo serca). Echokardiografia to badanie nieinwazyjne, które pozwala ocenić budowę i działanie zastawek serca, dokonać pomiaru wielkości i pracy komór serca oraz zdiagnozować wady serca. Badanie echokardiograficzne jest obok EKG najważniejszym badaniem w pracy kardiologa oraz niejednokrotnie kardiochirurga. Można je wielokrotnie powtarzać i co najważniejsze, nie daje ono skutków ubocznych.

Wskazaniem do badania echa serca są poważne choroby, jak choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa), zawał mięśnia sercowego, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie wsierdzia, choroba zakrzepowo-zatorowa i inne.

Spotkanie było także idealną okazją do przedstawienia nowego Ordynatora Oddziału Kardiologii, którym w wyniku przeprowadzonego w dniu 29 marca br. konkursu został lek. Waldemar Frąckowiak.

Na zdjęciach migawki z poniedziałkowego spotkania w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu na którym poinformowano o dotacji i planowanym zakupie.

Dodaj komentarz